Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Srdce v kleci

Anotace

Životopisný román o něžném rváči Janu Nerudovi.
Zahoďte veškeré školní představy o rozšafném pánovi s plnovousem a hůlkou, který laskavě popisuje komické figurky malostranských obyvatel. V tomto příběhu poznáte skutečného Jana Nerudu: mladého rebela, vzpurného darebáka a výtržníka, znalce pivnic a vináren, cynického ironika, vášnivého tanečníka, svůdce žen a prokletého básníka, jenž dlouho a bolestně hledal své místo v životě. Muže, který prožíval osudové a nešťastně končící lásky, často se pohyboval po tenké hraně mezi životem a smrtí, aby konečně našel svou cestu. Ta nejen obrazně, ale naprosto reálně mířila ke hvězdám.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Otomar Dvořák (*1951), rodák z městečka Žebráku vystudoval pražskou FAMU. Pracoval jako dramaturg v hudebním divadle SEMAFOR a v Městském divadle Zlín, jako televizní scénárista, novinář a nakladatelský redaktor. Věnoval se též filmové a divadelní režii a zahrál si několik menších rolí ve filmech i na divadle. Je znám především jako autor literatury faktu, zabývající se záhadnými a tajemnými jevy, lidovou magií a dávnými zvyky. Úspěšné jsou také jeho netradiční cestopisy spojené s hledáním génia loci. S touto „záhadologickou“ tematikou vydal přes čtyřicet knih. Je také autorem pravidelného televizního pořadu Magazín záhad, který uvádí každý týden na stanici Kino svět. V oblasti beletrie napsal řadu povídek a novel v žánru sci-fi, fantasy a hororu, v popředí jeho zájmu jsou však historické romány. V nich zachytil různá období českých dějin.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075461445
Autor
Otomar Dvořák
Kód zboží
178511
Počet stránek
528
Rozměry
216 x 147 x 37
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč