Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Bůh s tančícími ústy

Anotace

Pokud máte rádi příběhy o nebezpečných výpravách do exotických krajin, kde dobrodruhy neohrožují jen záludní domorodci, dravé šelmy a přírodní živly, ale také temná magie a démonické příšery, pak jsou tři čtivé povídky Otomara Dvořáka určeny právě Vám!
V první z nich zavítáme v sedmdesátých letech minulého století do jihoamerických Kordiller, do sopečné krajiny u jezera Lakaru, kde se mladý český vědec, pátrající po svém záhadně zmizelém profesorovi, stane rukojmím ve vzájemném boji americké CIA, místní vojenské junty, partyzánů, příslušníků hrdého kmene Mapučů – a především oživlých bytostí z dávných indiánských mýtů.
Ve druhém příběhu se vracíme do dob druhé světové války; skupina amerických vojáků, jejichž loď šla ke dnu po japonském náletu, se zachrání na pustém pobřeží polynéského ostrova, aby vzápětí zjistila, že je tady čeká osud mnohem strašnější, než by byla „pouhá“ smrt v boji. Moře totiž nebohé trosečníky vyplavilo poblíž sídla obávaného žraločího božstva!
A do třetice se v nedávné minulosti podíváme na jeden z karibských ostrůvků, kde se domorodci snaží kultem vúdú usmířit „boha s tančícími ústy“, aby na ně neházel z nebe mrtvoly.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Otomar Dvořák (*1951), rodák z městečka Žebráku vystudoval pražskou FAMU. Pracoval jako dramaturg v hudebním divadle SEMAFOR a v Městském divadle Zlín, jako televizní scénárista, novinář a nakladatelský redaktor. Věnoval se též filmové a divadelní režii a zahrál si několik menších rolí ve filmech i na divadle. Je znám především jako autor literatury faktu, zabývající se záhadnými a tajemnými jevy, lidovou magií a dávnými zvyky. Úspěšné jsou také jeho netradiční cestopisy spojené s hledáním génia loci. S touto „záhadologickou“ tematikou vydal přes čtyřicet knih. Je také autorem pravidelného televizního pořadu Magazín záhad, který uvádí každý týden na stanici Kino svět. V oblasti beletrie napsal řadu povídek a novel v žánru sci-fi, fantasy a hororu, v popředí jeho zájmu jsou však historické romány. V nich zachytil různá období českých dějin.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074751905
Autor
Otomar Dvořák
Kód zboží
178701
Počet stránek
192
Rozměry
170 x 115 x 18
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let