Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Lucie a zázraky

Cena 39
Není dostupné
Anotace

Moderní pohádka o tom, co se všechno může stát, když po světě běhá obživlý růžový plyšový pes.

Lucie a zázraky je moderní pohádka o pětileté holčičce Lucii z dětského domova, která by moc chtěla maminku; o velké holce Petře, která šije zvířátka tak trochu jinak, než skutečná zvířátka vypadají; a o velkém klukovi Mikulášovi, který maluje reklamy a pokoje. Když Mikuláš maluje pokoje v dětském domově, potkává malou smutnou Lucii. Aby ji aspoň trošičku rozveselil, dá jí růžového pejska, prý jí ho posílá maminka. A v noci se stane zázrak – pejsek obživne a Lucie věří, že ji dovede za maminkou.
Druhý den jedou děti na výlet do zoo, kde Luciin pejsek způsobí řadu zmatků. Lucie chce utéct a nastává kolotoč bláznivých situací a honiček.

Nové vydání nádherné knihy, kterou si ze svého dětství všichni pamatují.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ota Hofman (1928-1989 byl český spisovatel a scenárista, autor zejména knížek pro děti a scénářů k filmům pro děti a mládež. Nejznámějšími byly filmy a seriály o panu Tau, či sci-fi film Odysseus a hvězdy.

Dětství strávil jednak v rodné Praze, na Žižkově a také u dědečka v Bohdašíně v Podkrkonoší. Později vystudoval obchodní akademii, maturoval v roce 1948. První jeho práce otiskl časopis Středoškolák v roce 1945 a psal do něj řadu let. Zkusil pokračovat rok na právech, pak přestoupil na studia na Filmové fakultě Akademie múzických umění, zvolil si obory scenáristika a dramaturgie. Po ukončení studií se pustil do filmování, byl scenáristou Filmového studia Barrandov, později zde působil jako dramaturg skupiny filmů pro děti a mládež. Mnohá z jeho děl se stala velmi populární i ve světě, zejména filmy o Panu Tau. Při filmové tvorbě spolupracoval zejména s Jindřichem Polákem . Byl scenáristou více než 30 celovečerních filmů a řady televizních seriálů. Mnohé jeho pohádky se prolínají s žánrem sci-fi. Používal pseudonym Ota Dvorský.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074629761
Autor
Ota Hofman
Kód zboží
169361
Počet stránek
64
Rozměry
11 x 167 x 243
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY