Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Zmizelá Praha - Divadlo a divadelní scény

Anotace

Kniha představuje čtenářům proměny a souvislosti divadla v Praze před druhou světovou válkou, kdy vedle sebe existovaly tři národní kultury, česká, německá a židovská. Z jevišť tak zněla vedle dominantní češtiny i němčina, a výjimečně dokonce jidiš a hebrejština. Prostřednictvím dochovaných fotografií si klade za cíl přiblížit stav a atmosféru pražského divadla, které navazuje na divadelní tradice 19. století, kdy se rodilo divadelní podnikání a kdy divadlo patřilo mezi nejrozšířenější druhy zábavy. V tematické řadě edice Zmizelá Praha vychází knihy věnované zaniklým a proměněným stavbám, ale i prostředí, v němž se odehrával každodenní život našich předků. Jednotlivé svazky nás zavádějí do světa zmizelých a přestavěných nádraží, letišť, tramvají a vozoven, průmyslových či vojenských objektů a dílen, trhů a tržnic, sportovišť či automobilových závodů, lázní a dalších míst.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Olga Vlčková (*1976) je absolventkou Katedry divadelní vědy na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Na Fakultě filozofické Univerzity Pardubice navštěvovala v rámci doktorského studia program Historie. Specializuje se na dějiny židovského divadla. Vzdělávala se také na Katedře jidistiky na Univerzitě Heinricha Heineho, Vilniuském jidiš institutu, Telavivské univerzitě a newyorském Židovském teologickém semináři. Pracovala v oddělení produkce Státní opery Praha a podílela se na několika nezávislých divadelních projektech. V občanském sdružení Transteatral založila společně s dalšími členy stejnojmenné nakladatelství. Je redaktorkou časopisu Babylon a kulturní manažerkou.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074325649
Autor
Olga Vlčková
Kód zboží
177545
Počet stránek
160
Rozměry
240 x 170 x 15
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2014
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč