Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Krabice živých

Anotace

Román o životě v německém koncentračním táboře na sklonku 2. světové války. 
Prostředí koncentračního tábora poskytlo Norbertu Frýdovi příležitost k pronikavému psychologickému pohledu na řadu lidských osobností. Setkáme se v něm s profesionálními zločinci, sadisty, podvodníky a čachráři, spekulujícími i ve stínu smrti, s představiteli nacistické ideologie, ale i s lidmi ušlechtilými a vzdělanými, statečnými a krásnými. To jsou ovšem vězňové, zápasící o holý život, snažící se přežít mašinerii smrti a dokonce proti ní aktivně bojovat. A právě tento odboj vězňů proti teroru v lágru tvoří v románovém zpracování života v nacistickém táboře Gigling u tábora Dachau tu nejzajímavější a také hlavní linii děje. Frýdovi se zde podařilo přesvědčujícím způsobem ukázat na heroismus v prostých lidech, na mezinárodní solidaritu vězňů, kterou klade v protiklad duchovní ubohosti táborových esesáků. Frýdův román je jedním z mála děl, která ukazují odboj v nacistických koncentračních táborech z hlediska politicky myslícího vězně. Napínavost děje, dramatičnost mezních situací člověka, konflikt charakteru a bestiálnosti v lidech – to vše činí z Frýdova románu umělecky stále jedno z nejpůsobivějších a také nejvíc překládaných děl české poválečné prózy.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Norbert Frýd (1913-1976) byl český spisovatel, diplomat, cestovatel a fotograf, autor románů o osudech českých židů, povídek, reportáží a cestopisů, píšící též pro děti. Vystudoval gymnázium v Českých Budějovicích a roku 1932 tam maturoval. Poté studoval práva, kvůli uzavření vysokých škol však promoval až v roce 1945.
V průběhu 2. světové války byl vězněn v Terezíně, později v Osvětimi (tam mu zemřela manželka a otec) a nakonec v Dachau. V letech 1947–1951 byl kulturní atašé na československém zastupitelském úřadě v Mexiku. Po ukončení diplomatické kariéry (1951) byl redaktorem Českého rozhlasu a roku 1953 se stal profesionálním spisovatelem.
Roku 1965 mu byl udělen titul zasloužilý umělec.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020616876
Autor
Norbert Frýd
Kód zboží
184917
Počet stránek
448
Rozměry
30 x 153 x 210
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017
Nakladatel
NAŠE VOJSKO - knižní distribuce s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let