Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Anotace

Z koncentračního tábora Mauthausenu do Káhiry. Neúnavné pátrání po lékaři SS Aribertu Heimovi.

Dr. Aribert Heim (nar. 1914, zemřel patrně r. 1992 v Káhiře), nacistický lékař, příslušník SS, přezdívaný dr. Smrt. V roce 1941 pracoval pár měsíců v koncentračním táboře Mauthausen, ale stihl se za tu dobu neblaze zapsat do dějin krutostí evokující srovnání s Josefem Mengelem. Podle svědectví přeživších vězňů usmrcoval pacienty injekcemi benzinu přímo do srdce, bez umrtvení prováděl chirurgické výkony na zdravých lidech, jiní pamětníci vzpomínají na sbírku lebek vězňů, kterou měl dr. Heim na psacím stole na ukázku dokonalého chrupu. Ve zmatku poválečného období si zařídil gynekologickou praxi a žil klidný rodinný život v Baden-Badenu. Nebýt některých německých lovců nacistů, jako byl Simon Wiesenthal, a zejména policejního vyšetřovatele Alfreda Aedtnera, dr. Heim by zůstal nepovšimnut. Po vydání zatykače se mu podařilo uprchnout a až do sklonku roku 2009 zůstalo jeho zmizení neobjasněné. Nicholas Kulish a Souad Mekhennetová odhalují, jak Aribert Heim podnikal s nemovitostmi, jak uprchl do egyptské Káhiry, jak konvertoval k islámu a žil pod muslimským jménem Tárik Husejn Faríd.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nicholas Matthew Kulish (*1975) je americký novinář. Vystudoval na Columbijské univerzitě. Od roku 2005 pracuje jako dopisovatel The New York Times. V letech 2007 až 2013 působil jako šéfredaktor berlínské redakce NYT pro střední a východní Evropu. Během svého berlínského působení objevil, společně s kolegyní Souad Mekhennetovou, v Káhiře místo, kde se ukrýval, a patrně zemřel, jeden z nejhledanějších nacistických zločinců Aribert Heim. Od března 2014 pracuje opět v New Yorku jako investigativní novinář.

Souad Mekhennetová (*1978) je německá novinářka marocko-tureckého původu a reportérka The Washington Post, internetového zpravodaje Daily Beast a německé veřejnoprávní televize ZDF. Spolupracuje také s Centrem manželů Weatherheadových pro mezinárodní záležitosti na Harvardově univerzitě a se Školou Johnse Hopkinse pro odborný výzkum mezinárodních vztahů.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075530103
Autor
Nicolas Kulish , Souad Mekhennetová
Kód zboží
177491
Počet stránek
328
Rozměry
237 x 160 x 25
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let