Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Cena 89
Není dostupné
Anotace

Jednoznačně formulované rady, jak má postupovat panovník, chce-li být úspěšný a dobře vládnout své zemi. Jakým způsobem se dá vláda získat? Jak si moc udržet a neztratit ji? Italský renesanční politik, diplomat, spisovatel, historik a vojenský teoretik Niccoló Machiavelli tento spis věnoval na začátku 16.století Lorenzovi Medicejskému, který v té době vládl Florencii a byl autorovým blízkým přítelem i nadějí ve světlejší budoucnost roztříštěné Itálie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Niccoló Machiavelli (1469-1527) byl italský politik, diplomat, spisovatel, historik a vojenský teoretik.
Narodil se v patricijské rodině, a to ho předurčilo k diplomatické kariéře. Stal se florentským státním sekretářem. Jako vyslanec působil v Itálii, Tyrolsku a Francii. Roku 1498 se stal na krátký čas kancléřem. V roce 1513, krátce po návratu rodu Medicejů, byl obviněn ze spiknutí proti nim, uvězněn a mučen, poté propuštěn a vykázán z Florencie. Na svém statku se pak věnoval studiu antické literatury a vlastnímu psaní. V roce 1520 byl omilostněn a stal se oficiálním dějepiscem Medicejských. Po jejich porážce se už do státních služeb nevrátil a zemřel chudý. Pohřben je ve florentském chrámu Santa Croce, stejně jako například Galileo Galilei.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073882211
Autor
Niccolo Machiavelli
Kód zboží
63873
Počet stránek
203
Rozměry
20 x 110 x 180
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2007
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let