Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Anotace

Machiavelliho renesanční dílo Vladař patří právem ke klíčovým politologickým textům o moderním způsobu vládnutí. Autor tento spis věnoval na začátku 16. století Lorenzovi Medicejskému, který v té době vládl Florencii. V jednotlivých kapitolách popisuje jednoznačně a bez příkras mechanismy fungování moci a definuje úspěšné formy vládnutí. I přesto, že je dílo půl století staré, některé myšlenky jsou platné i dnes.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Niccoló Machiavelli (1469-1527) byl italský politik, diplomat, spisovatel, historik a vojenský teoretik.
Narodil se v patricijské rodině, a to ho předurčilo k diplomatické kariéře. Stal se florentským státním sekretářem. Jako vyslanec působil v Itálii, Tyrolsku a Francii. Roku 1498 se stal na krátký čas kancléřem. V roce 1513, krátce po návratu rodu Medicejů, byl obviněn ze spiknutí proti nim, uvězněn a mučen, poté propuštěn a vykázán z Florencie. Na svém statku se pak věnoval studiu antické literatury a vlastnímu psaní. V roce 1520 byl omilostněn a stal se oficiálním dějepiscem Medicejských. Po jejich porážce se už do státních služeb nevrátil a zemřel chudý. Pohřben je ve florentském chrámu Santa Croce, stejně jako například Galileo Galilei.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075464019
Autor
Niccolo Machiavelli
Kód zboží
184660
Počet stránek
144
Rozměry
18 x 112 x 182
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2022
Nakladatel
Fortuna Libri Publishing s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč