Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

V srdci moře

Anotace

Moby Dick není pouhým výplodem spisovatelské fantazie. Hermana Melvilla inspirovala k napsání románu Bílá velryba skutečná událost: v roce 1821 do velrybářské lodi Essex narazil uprostřed Pacifiku obrovský vorvaň a potopil ji. Následoval příběh, který si lze jen těžko představit. Dvacet námořníků se z obav před lidojedy, na které by mohli narazit na tichomořských ostrovech, vydalo ve třech křehkých velrybářských člunech na pět a půl tisíce kilometrů dlouhou plavbu k jihoamerickému pobřeží. Po třech měsících útrap jich zůstalo naživu jen osm a nakonec museli jíst těla svých mrtvých druhů, aby přežili. Autor s dokumentární přesností a románovou poutavostí vypráví neuvěřitelný příběh o hranicích lidských možností, odvaze a víře, naději a osudových rozhodnutích, historicky zasazený do období rozmachu velrybářství a největší slávy velrybářského ostrova Nantucket.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nathaniel Philbrick (*1956) je autorem řady knih z americké historie. Specializuje se na dějiny ostrova Nantucket, které podrobně popsal v knize Vyplutí z pobřežních vod. Je nositelem mnoha literárních ocenění, za knihu V srdci moře obdržel literární cenu National Book Award. Žije s rodinou na ostrově Nantucket.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073879013
Autor
Nathaniel Philbrick
Kód zboží
177490
Počet stránek
288
Rozměry
206 x 143 x 30
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let