Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Základní otázky komunikace: Komunikace (nejen) pro sestry

Anotace

Praktický manuál základních pravidel komunikace ve zdravotnictví, kde se právě komunikace stává klíčovým nástrojem v péči o nemocné.
Komunikace je zdrojem všech emocí, které prožíváme - příjemných i nepříjemných. Je zdrojem radosti, spokojenosti, ale i stresů. Její základní pravidla platí pro každou oblast lidské činnosti a chování. Odlišnosti lze však najít v profesních sférách - vyskytují se zde specifické požadavky. To platí i pro komunikaci ve zdravotnictví, kde se komunikace stává klíčovým nástrojem v péči o nemocné.
Tato publikace hledá (a nalézá) odpovědi na základní otázky komunikace: CO je to komunikace? KDO komunikuje? KDY je vhodné komunikovat? KDE může komunikace probíhat? JAK komunikujeme? S KÝM komunikujeme? "KOLIK" by mělo být komunikace s pacientem? PROČ komunikujeme?
Publikace je určena sestrám i dalším pracovníkům ve zdravotnictví. Čtenáři zde naleznou nejen teoretické vymezení problematiky, ale i praktická doporučení, nejrůznější cvičení, příklady z praxe a množství výstižných ilustrací. Přestože je kniha určena především odborné veřejnosti, užitečná bude pro každého, protože všichni se můžeme stát pacienty.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autorky:

PhDr. et Mgr. Naděžda Špatenková, Ph.D. - Ústav ošetřovatelství a porodní asistence Fakulty zdravotnických studií Ostravské univerzity, Ostrava

PhDr. Jaroslava Králová - Ústav sociálního lékařství Lékařské fakulty Univerzity Palackého, Olomouc


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072625994
Autor
Naděžda Špatenková , Jaroslava Králová
Kód zboží
183374
Počet stránek
136
Rozměry
10 x 195 x 280
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2009
Nakladatel
Galén, spol. s r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč