Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Mimo zákon

Anotace

Výprodej 2023! Původní cena 109 Kč. Sleva - 37 %.

Po staletí si lidé po namáhavé práci zpestřovali dlouhé zimní večery vyprávěním o hrůzostrašných a zároveň odvážných a romantických skutcích lapků, loupežníků i zbojníků, z nichž někteří loupili, a dokonce vraždili jen pro radost, ale jiní bohatým brali a chudým rozdávali. Úzké úvozy, husté lesy či tajemné skály v okolí nejrůznějších vesnic Čech, Moravy a Slezska k vymýšlení podobných příběhů přímo vybízely. Někteří bandité skutečně existovali a stali se součástí regionální historie, jiní žili jen ve fantazii lidí. Jejich činy však nepřestávají vzrušovat čtenáře ani dnes. Kniha přináší příběhy známých i méně známých loupežníků, jak si je lidé po generace předávali a jak je sběratelé pověstí zaznamenali.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Naďa Moyzesová (*1974) pracuje jako grafická designérka a ilustrátorka na volné noze. Vystudovala magisterské studium v Ateliéru Grafický design na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.  Je autorkou knih Pověsti hradů a zámků Morava a Slezsko, Slavné historky zbojnické a dětské knihy Bratři obři, kterou také ilustrovala. Několik pověstí z knihy Pověsti z hradů a zámků Morava a Slezsko vydalo vydavatelství Supraphon na CD Pověsti slezských hradů a zámků a Pověsti moravských hradů a zámků.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075973702
Autor
Naďa Moyzesová
Kód zboží
168782
Počet stránek
304
Rozměry
26 x 145 x 205
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2019
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let