Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Místa Paměti národa

Anotace

Průvodce po místech spojených s událostmi 2. světové války. Unikátní vzpomínky pamětníků. Příběhy hrdinů. Příběhy míst. 
Průvodce po místech Paměti národa, který mapuje období od rozhořívajícího se válečného konfliktu až po první měsíce po konci druhé světové války, vznikl na základě projektu sdružení Post Bellum Místa Paměti národa. Tato unikátní kniha si nečiní ambice být učebnicí českých a československých dějin. Skrze ni k vám ale promluví historie – ústy přeživších, ústy reálných lidí, kteří příběhy, o nichž jen čtete a často se jim zdráháte věřit, skutečně prožili. Ukáže vám, že místa, která každý den míjíte, nejsou tak obyčejná, jak vypadají, a lidé, které každý den potkáváte, jsou mnohdy opravdovými hrdiny. Hrdiny, jež mají co říct dalším generacím a jejichž hlas by neměl být opomenut.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Novinář a překladatel Petr Nosálek (*1955) se narodil ve Frýdku-Místku, dětství a mládí prožil v Olomouci. Po maturitě na olomouckém Slovanském gymnáziu vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Pardubicích se zaměřením na automatizované systémy řízení. Od roku 1980 pracoval jako rešeršér a překladatel ve výzkumném ústavu podniku Sigma Olomouc, kde se mimo jiné zabýval počítačovou lingvistikou. Ve volném čase se věnoval popularizaci západní rockové hudby – překládal písňové texty, psal články a připravoval poslechové pořady pro malé divadelní scény a kluby. Po listopadu 1989 odešel do Prahy a připojil se ke skupině hudebních publicistů, která právě zakládala časopis Rock & Pop. O další dva roky později nastoupil do české redakce BBC World Service v Londýně. Jako rozhlasový novinář pak s přestávkami působil dalších dvacet let - byl editorem vysílání BBC a Rádia Česko.
V současné době externě spolupracuje s Českým rozhlasem, Českou televizí a tištěnými i internetovými médii. Kromě toho je hlavním editorem obecně prospěšné společnosti Post Bellum.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074628276
Kód zboží
181323
Počet stránek
496
Rozměry
27 x 175 x 245
Vazba
Lepena
Rok vydání
2015

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let