Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

V zaměřovači Rata - Kapitoly z letecké války ve Španělsku 1936-1939

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Kniha se zabývá vybranými epizodami leteckých bojů občanské války ve Španělsku, zejména těmi, které se odehrávaly roku 1936 nad Madridem a v roce 1938 během bitvy na Ebru. Přibližuje reálie krutého občanského konfliktu i angažmá zahraničních interventů a představuje letouny nejrůznějších typů, od strojů zcela zastaralých či raritních, přítomných na Iberském poloostrově pouze v několika exemplářích, až po tehdy nejmodernější typy, které zde prošly bojovým křtem a staly se skutečnými legendami (Messerschmitt Bf 109, Heinkel He 111, Dornier Do 17, Polikarpov I-16, Tupolev SB). Pozornost věnuje také pestré směsici mužů usedajících za jejich řízení: Španělům z obou stran barikády, Sovětům, Němcům, Italům, Francouzům, Britům, Američanům, Čechoslovákům i pilotům jiných národností. Publikace obsahuje fotopřílohu, mapy, mnoho tabulek věnovaných jednotlivým leteckým typům i bohatý poznámkový aparát.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Miroslav Šnajdr (*1961) - malíř a kreslíř. Vedle výtvarné činnosti se od mládí zabývá historií letectví se zaměřením na období II. světové války. K této problematice vydal od roku 1991 na dvacet knižních titulů. V letech 1977–1981 studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně, obor knižní a užitá grafika (prof. Dalibor a Ivan Chatrní) a v letech 1981–1985 na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, obor speciální pedagogika. Od roku 1985 je zaměstnán jako speciální pedagog a učitel. Samostatně vystavuje od roku 1983 (ČR, Švýcarsko). Kolektivních výstav se zúčastňuje od roku 1984 (ČR, SR, Německo, Švýcarsko). Jeho práce je vedle řady domácích i zahraničních soukromých sbírek zastoupena ve sbírkách Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou a ve sbírce akciové společnosti Královopolská, Brno.
Miroslav Šnajdr má dvě velké vášně a to letectví a malířství. Sám je populárním kreslířem, který měl hned několik desítek výstav. A nepokulhává ani v rámci své literatury a do dnešního dne má na svém kontě více jak dvě desítky knih, které se zabývají zejména jeho milovaným letectvím a to především v období 2. světové války. Jeho literatura je ale více různorodější a nechybí tak například komiksová tvorba. Stejně významný je i z pohledu malířství ve kterém vytvořil například vlastní kreslířskou techniku tzv. mačkaných reliéfů, kterou můžeme zahlédnout zejména na obrazech, které obsahují ženské figury. Jeho literární dílo je stejně obsáhlé jako do malířské a obsahuje například následující knihy: Hořící Španělsko, Muži a stroje proti příval, nebo Palubní stíhači jejího Veličenstva I. FAA 1939-1941.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020615749
Autor
Miroslav Šnajdr
Kód zboží
181050
Počet stránek
418
Rozměry
30 x 169 x 238
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let