Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Příběhy slavných oper - Od Mozarta k Janáčkovi

Cena 99
Není dostupné
Anotace

Nevšední a poutavě napsaná kniha, jež seznámí čtenáře s obsahy a unikátní historií vzniku nejslavnějších oper, které milují již generace operních nadšenců a milovníků krásného zpěvu. Erudovaný operní dramaturg přibližuje čtenářům proslulá díla W. A. Mozarta, G. Verdiho. G. Pucciniho, G. Bizeta, J. Offenbacha, Ch. Gounoda, R. Wagnera, U. Giordana, A. Ponchielliho, F. Cilea, A. Boita, M. P. Mussorgského a našeho Leoše Janáčka.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Miloslav Pospíšil se narodil v roce 1947. Absolvoval klavírní i pěvecké oddělení Státní konzervatoře v Praze a po studiu na hudebních vysokých školách v zahraničí vystudoval muzikologii a teatrologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Poté se věnoval pedagogické činnosti – učil na pražských gymnáziích, na Vzorové hudební škole ve Voršilské ulici, poté působil téměř dvacet let jako profesor na pěveckém oddělení Pražské konzervatoře (z jeho třídy vyšel například i tenorista Aleš Briscein). V letech 1975–1998 uvádělo pražské Divadlo hudby jeho portrétní pořady, věnované našim i zahraničním pěvcům. Ve druhé polovině devadesátých let byl dramaturgem Státní opery Praha a věnoval se rozsáhlé publikační činnosti – jednak v souvislosti s tvůrčí činností tamního souboru, jednak v odborném tisku (články, recenze, studie), také vytvořil řadu rozhlasových pořadů a relací (zejména stanice Vltava).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072439775
Autor
Miloslav Pospíšil
Kód zboží
175832
Počet stránek
304
Rozměry
241 x 170 x 24
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 6000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let
Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY