Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Miloš Jakeš - Příběh komunisty

Anotace

Kniha vznikla na základě rozhovorů, v nichž se Miloš Jakeš volnou formou vyjadřuje k jednotlivým etapám a událostem stoleté historie Československa a novodobé České republiky. 
Uvádí, co se za čtyřicet let budování socialistické společnosti dokázalo a výsledky srovnává s hospodařením po roce 1989. Na základě faktů, považuje období let 1970 až 1989 za nejúspěšnější léta v historii samostatného Československa. 
Snaží se prokázat, že převrat v roce 1989 nebyl rozhodně dílem skupiny disidentů, ale části bezpečnostních složek a několika skupin stranických funkcionářů, které měly, s pomocí tlaku ulice, donutit stávající stranickou a státní garnituru k odstoupení. Proto období let 1989-1990 charakterizuje jako přechod „od stranického puče ke kontrarevolučnímu převratu“.
Miloš Jakeš ve své knize ukazuje svůj pohled na jednotlivé události vnitřní i zahraniční politiky po roce 1989 až do roku 2019. Jedná se tedy o autentické vzpomínky a názory, které vycházejí v době třicátého výročí listopadových událostí v roce 1989. Jsou jeho osobním pohledem, se kterým se lze ztotožnit, nebo i s ním nesouhlasit. Text je doprovázen řadou cenných a někdy i neznámých dobových dokumentů a fotografií.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pavel Pilný (*1944), rodák z východočeské Chrudimi. Člen Unie českých spisovatelů a Spolku českých novinářů. Politik, novinář, glosátor současné i zahraniční politiky. Je o generaci mladší než Miloš Jakeš a stejně jako on pochází z nemajetné rodiny z vícero sourozenců. V politice se začal angažovat jako dělník již od dob svého dospívání. Působil především v regionální politice. Dráhy obou aktérů se prolnuly na konci šedesátých let a jejich přátelský vztah trval až do smrti Miloše Jakeše.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788090739925
Kód zboží
184649
Počet stránek
264
Rozměry
18 x 148 x 210
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Nakladatel
Česká citadela s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let