Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Miloš Jakeš - Příběh komunisty

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Kniha vznikla na základě rozhovorů, v nichž se Miloš Jakeš volnou formou vyjadřuje k jednotlivým etapám a událostem stoleté historie Československa a novodobé České republiky. 
Uvádí, co se za čtyřicet let budování socialistické společnosti dokázalo a výsledky srovnává s hospodařením po roce 1989. Na základě faktů, považuje období let 1970 až 1989 za nejúspěšnější léta v historii samostatného Československa. 
Snaží se prokázat, že převrat v roce 1989 nebyl rozhodně dílem skupiny disidentů, ale části bezpečnostních složek a několika skupin stranických funkcionářů, které měly, s pomocí tlaku ulice, donutit stávající stranickou a státní garnituru k odstoupení. Proto období let 1989-1990 charakterizuje jako přechod „od stranického puče ke kontrarevolučnímu převratu“.
Miloš Jakeš ve své knize ukazuje svůj pohled na jednotlivé události vnitřní i zahraniční politiky po roce 1989 až do roku 2019. Jedná se tedy o autentické vzpomínky a názory, které vycházejí v době třicátého výročí listopadových událostí v roce 1989. Jsou jeho osobním pohledem, se kterým se lze ztotožnit, nebo i s ním nesouhlasit. Text je doprovázen řadou cenných a někdy i neznámých dobových dokumentů a fotografií.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pavel Pilný (*1944), rodák z východočeské Chrudimi. Člen Unie českých spisovatelů a Spolku českých novinářů. Politik, novinář, glosátor současné i zahraniční politiky. Je o generaci mladší než Miloš Jakeš a stejně jako on pochází z nemajetné rodiny z vícero sourozenců. V politice se začal angažovat jako dělník již od dob svého dospívání. Působil především v regionální politice. Dráhy obou aktérů se prolnuly na konci šedesátých let a jejich přátelský vztah trval až do smrti Miloše Jakeše.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788090739925
Kód zboží
184649
Počet stránek
264
Rozměry
18 x 148 x 210
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Nakladatel
Česká citadela s.r.o.

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč