Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

100 českých knih, které si musíte přečíst

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

To nejlepší a nejdůležitější z české literatury za posledních 100 let! Autor vybral sto knih (za každý rok z let 1918–2017 jednu), které v žádném podobném přehledu nemohou chybět (od autorů jako Hašek, K. Čapek, Šrámek, Vančura, Olbracht, Seifert, Holan, Halas, Nezval, V. Neff, Hrabal, Hrubín, Skácel, Kolář, Škvorecký, Kundera, Lustig, Klíma, Fuks či Havel), ale i knihy kontroverzní, jež do české literatury také patří a dotvářejí portrét určité doby či stylu (od Pujmanové, Fučíka, Říhy či Otčenáška); z posledních zhruba dvaceti let pak vybral knihy oceňované a čtenářsky úspěšné od známých současných spisovatelů (Viewegh, Urban, Hakl, Hájíček, Boučková, Denemarková, Soukupová, Tučková, Šindelka aj.). Najdete tu romány, novely i povídky, básnické sbírky i divadelní hry, zastoupeny jsou i žánry cestopisu, deníků či literatury pro děti a mládež. Každý rok je doplněn faktografickým přehledem dalších důležitých událostí z oblasti literatury (narození a úmrtí spisovatelů, další významná díla toho roku vydaná či vybrané literární ceny). Přečtěte si nejlepší díla české literatury, v této inspirativní knize se o nich a jejich autorech dozvíte více.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Milan Valden (*1973; vl. jm. Milan Šilhan), publicista, editor a spisovatel, spolupracuje se Svazem českých knihkupců a nakladatelů jako editor databáze České knihy a od roku 2008 jako šéfredaktor časopisu Knižní novinky. Dále publikoval či publikuje v časopisech Host, A2, Biblio, Houser, Čtenář a na webu iLiteratura.cz. Vydal knihy Oscar – Přehled výročních cen americké Akademie filmového umění a věd (Libri, 2005) a Sto slavných děl klasické hudby - Padesát nejslavnějších skladatelů (Mladá fronta, 2013). V recenzích a publicistice se věnuje literatuře, filmu, divadlu a klasické hudbě.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024262802
Autor
Milan Valden
Kód zboží
175859
Počet stránek
224
Rozměry
195 x 181 x 22
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč