Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Prezidenti - Jejich role a odpovědnost

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

O našich jedenácti prezidentech byla napsána řada životopisů. Ale prozatím se žádný z autorů nezamýšlel nad základní otázkou: jak odpovědně si počínali při výkonu svých funkcí právě v okamžicích, kdy rozhodnutí o dalším osudu republiky bylo výlučně nebo téměř výlučně v jejich rukou. U každého z nich nastaly takové chvíle a nebyly to jen roky 1938, 1948 či 1968. Autor nabízí i možné různé varianty pro jejich rozhodování. Především se zamýšlí, jaké měli v porovnání s představou ideálního prezidenta předpoklady k výkonu svých funkcí: zda byli trestně stíháni a souzeni, nemocní, jaký měli vzdělání, jaký byl jejich vztah k ženám, k Hradu, jak byli voleni, přijímáni veřejností a uctíváni, jak zasahovali do politického dění, jak udělovali amnestie a milosti, používali právo veta, jaké zahraniční cesty vykonali. A také, jaké okolnosti, objektivní i subjektivní, hrály při tom podstatnou roli. Přináší k tomu nezbytná fakta, ale nechává na čtenáři, aby vyslovil svůj konečný soud.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Milan Syruček (*1932 v Kolíně). Již během studia na gymnáziu začal spolupracovat s redakcí Mladé fronty a poté se stal jejím redaktorem. V deníku pracoval 35 let, nejdéle jako vedoucí zahraničního oddělení, komentátor a při tom vystudoval Filologickou fakultu UK. Absolvoval mnoho zahraničních cest a účastnil se řady významných mezinárodních akcí, zejména v rámci helsinského procesu, všech setkání na nejvyšší úrovni Reagan - Gorbačov a dalších. Procestoval téměř celý tehdejší Sovětský svaz a měl možnost dostat se do tajných archivů. V srpnu 1968 vydával ilegální Mladou frontu. Dělal desítky rozhovorů s různými státníky, politiky, umělci a dalšími významnými osobnostmi. Je autorem řady knih literatury faktu.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075840608
Autor
Milan Syruček
Kód zboží
185244
Počet stránek
288
Rozměry
20 x 146 x 210
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Nakladatel
Nakladatelství Brána a.s.

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč