Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Nejsem dokonalá?

Anotace

Na cestě k souladu a spokojenosti s vlastním tělem.
Pětadvacetileté ženy většinou nepíšou paměti, ale Michelle Elmanová toho do pětadvaceti prožila opravdu hodně. Asi by měnila s těmi, kterým život do cesty položil víc růží: Narodila se s hydrocefalem, který jí hodně kazil dětství, a musela absolvovat několik operací. Při jedné z nich jí ke všemu diagnostikovali mozkový nádor. Autorka věrně vypráví o pobytech na jednotce intenzivní péče, o pocitu hlubokého osamění. A pak o zážitcích na britské internátní dívčí škole, kde zažívala šikanu, ale i úspěchy a zadostiučinění, když se smířila se svým zjizveným tělem – a kde konečně poznala i pravé přátelství.
Ale chtěla by doopravdy vyměnit svůj osud? Po střední škole se jí podařilo vystudovat vytouženou psychologii a splnil se jí dávný sen: pomáhá lidem. V dnešním světě, kde tón určují sociální sítě a módní žurnály plné naleštěných umělých celebrit a anorektických modelek, lze snadno pocítit trýznivou nespokojenost s vlastním vzhledem a neuvědomit si, jak je to nebezpečné psychicky i fyzicky.
Autorka se stala vůdčí postavou hnutí žen pozitivně vnímajících vlastní tělo. I touto knihou se snaží svoje čtenářky osvobodit od falešných předsudků a přesvědčit je, že klíč ke šťastnému prožívání sebe samých máme uvnitř, v hlavách. Nechme si ukázat, jak do toho – a zjistíme, že všechna těla bez výjimky jsou stejně cenná!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Michelle Elmanová se narodila roku 1993 v Hongkongu ze smíšeného manželství – otec je Angličan, matka Číňanka. V Hongkongu strávila i dětství, než ji poslali do Anglie do internátní dívčí školy. Pak vystudovala psychologii na Bristolské univerzitě a nyní pracuje jako koučka specializovaná na pozitivní vnímání těla. Její účty na Instagramu a Facebooku i videa na YouTube sledují desetitisíce uživatelek, často vystupuje v rozhlase a v televizi. Kniha Am I Ugly?, v níž zaznamenává svou obtížnou životní dráhu, vyšla v Británii v červenci 2018.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073355937
Autor
Michelle Elmanová
Kód zboží
182353
Počet stránek
320
Rozměry
22 x 146 x 225
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2019
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let