Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Četnické případy

Anotace

Skutečné kriminální případy, které dokumentují práci četnictva v prvorepublikovém Československu. 
Četnické případy přibližují způsoby řešení zločinů československým četnictvem. V rámci výkonu tzv. „pátrací služby" četnictvo na našem území stále více používalo kromě kriminalistické taktiky i právě se rodící vyšetřovací metody a technické prostředky, používané ostatně dodnes. Vedle daktyloskopie, kriminalistické fotografie, kynologie a mechanoskopie bylo ke stíhání a pronásledování pachatelů používáno rozhlasu, nebo dokonce i letadel. Popisované příhody se skutečně udály a byly zpracovány za využití dobového tisku, odborné literatury i pamětí a vzpomínek bývalých příslušníků četnictva. Příběhy zachycují výkon pátrací služby v jednotlivých částech státu, tj. v Čechách, na Moravě, ve Slezsku, na Slovensku a na Podkarpatské Rusi.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Michal Dlouhý (*1962) je český právník, policista, historik a spisovatel specializující se na historii českého četnictva a kriminalistiky. Je autorem řady odborných prací i populárně naučných knih z oblasti svého oboru a odborným konzultantem a spoluautorem předloh k seriálům Četnické humoresky a Zločiny Velké Prahy. V současné době působí jako ředitel Pyrotechnické služby Policie České republiky.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020614087
Autor
Michal Dlouhý
Kód zboží
184859
Počet stránek
192
Rozměry
21 x 170 x 237
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2013
Nakladatel
NAŠE VOJSKO - knižní distribuce s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let