Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Treblinka a Sobibór

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Vyhlazovací sektor Treblinky v druhé funkční fázi v porovnání se sektorem smrti v Sobiboru. 
Kniha podrobně zkoumá podmínky ve vyhlazovacím sektoru tábora smrti SS-Sonderkommando Treblinka s časovým ukotvením v tzv. druhé funkční fázi (září 1942–srpen 1943). V rámci komparace současně vykresluje situaci v sektoru smrti typologicky příbuzného tábora Sobibor. Zohledňuje jak perspektivu židovských vězňů, kteří byli přinuceni přímo se podílet na vyhlazovacích operacích, tak hledisko personálu, a to jak Němců, tak jejich přisluhovačů, ukrajinských strážných. 
Publikace mimo jiné obsahuje výběr z unikátního soubor fotografií ze Sobiboru zveřejněného v roce 2020 United States Holocaust Memorial Museum.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mgr. Michal Chocholatý, Ph.D. (*1981) je český historik, spisovatel a učitel, který se zabývá dějinami nacistických táborů. Dosud publikoval trilogii Jiné místo, jiná doba (2005, 2006) z prostředí vyhlazovacího tábora Treblinka, je spoluautorem knihy The Treblinka Death Camp. History, Biographies, Remembrance, Hannover (2014) a autorem několika odborných článků o Treblince, Sobiboru a Majdanku. V roce 2019 vyšel jeho psychologicko-filozofický román o sobiborském třetím táboře s názvem Lager III. Ve stejném roce byla vydána kniha čerpající z jeho osobních setkání s posledními svědky Sobiboru a Treblinky s titulem Poslední z táborů smrti. Je autorem odborných (kvalifikačních) prací Plynové komory v KL Lublin ve světle poválečného bádání (obhájeno 2012) a SS-Sonderkommando Treblinka v první funkční fázi (obhájeno 2015). V minulosti také přispíval na různé literární servery a byl recenzentem knih s tematikou nacistických táborů.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788086493336
Autor
Michal Chocholatý
Kód zboží
186879
Počet stránek
400
Rozměry
20 x 144 x 205
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2020
Nakladatel
Nakladatelství Aleš Skřivan ml.

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč