Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Bitva o Británii: Boj o přežití

Anotace

V roce 1940 závisel osud civilizovaného světa na výsledku bitvy o Británii. Zdálo se, že je to jiný svět a nepochybně jim i skutečně byl. Michael Bowyer (*1929), který tou dobou ještě chodil do školy, s bezkonkurenčním umem předkládá živé scény z této nejskvělejší hodiny za použití úryvků z oficiálních prohlášení, proslovů Winstona Churchilla a různých dalších informací, které pomáhají navodit atmosféru té doby a poutavě popisují život v čase tak odlišném od toho dnešního.
Při popisu bojů a mnoha důležitých střetů autor upozorňuje, že invaze na britské ostrovy byla vážnou hrozbou, u níž byla velká pravděpodobnost, že se naplní. V deskripkci událostí tak, jak se den po dni staly, nechybí ani úspěchy a nezdary německých náletů a náhled na bitvu o Británii v širším kontexktu války, ve které důležitou roli hrálo také Velitelství bombardovacího letectva a Velitelství pobřežního letectva. 
Seznamy ztrát a identifikačních čísel letadel, která se zúčastnila bojů, a analýza náletů společně s mapami, tabulkami, úryvky z novin a více než 250 fotografiemi tvoří spolu s vyprávěním celek, jenž dává pocítit velikost oné nejskvělejší hodiny.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020613196
Autor
Michael J. F. Bowyer
Kód zboží
178096
Počet stránek
240
Rozměry
304 x 213 x 20
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2013
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let