Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Temná tajemství

Anotace

Kriminální román, ve kterém má své místo strašlivá vražda, avšak detaily, při nichž tuhne krev v žilách, a akční scény v něm nehrají prim. První díl série o policejním psychologovi Sebastianu Bergmanovi.
Na policejní ústředně zvoní telefon. Šestnáctiletý chlapec Roger zmizel a jeho matka si dělá starosti. Je po něm vyhlášeno pátrání a skupina mladých skautů zanedlouho nalezne v bažinách jeho zohavené tělo. Rogeru Erikssonovi někdo vyřízl srdce z hrudi. Případ přebírá švédská kriminálka a využívá nabídky pomoci od psychologa Sebastiana Bergmana, jednoho z předních expertů na sériové vrahy. Sebastian se sice po smrti své ženy a dcery úplně vzdal policejní práce, ale má své vlastní důvody, proč chce být součástí týmu. Jeho zprvu vlažný přístup k vyšetřování se postupně mění v upřímnou snahu složit jednotlivé dílky skládačky a odhalit vraha. Ne všichni členové vyšetřovacího týmu jsou však Sebastianovou přítomností nadšeni. Jeho neurvalé způsoby a bezohledné chování, pramenící z pocitů prázdnoty po ztrátě rodiny, hraničí se zastrašováním a narušují harmonii skupiny. I přes osobní neshody se vyšetřovatelům podaří zjistit, že všechny stopy vedou jedním směrem — k prestižní soukromé škole, kam Roger chodil. Palmlövské gymnázium se na první pohled zdá být pro chlapce ideálním prostředím. Pod povrchem však dřímají temná tajemství.
Kniha Temná tajemství je úspěšný švédský kriminální debut od dvojice autorů Michael Hjorth a Hans Rosenfeldt. Přináší inteligentní a strhující příběh, který se čte jedním dechem. Michael Hjorth a Hans Rosenfeldt píší jistou rukou a přesvědčivým tónem. Připravte se na výjimečný zážitek!
Po vydání byla Temná tajemství ve Švédsku osm měsíců na žebříčku bestsellerů. Všech šesti zatím vydaných dílů série s hlavním hrdinou psychologem Sebastianem Bergmanem se celosvětově prodalo na 5 milionů výtisků. Televize ZDF ve spolupráci se švédskou SVT natočila oblíbenou televizní adaptaci.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Michael Hjorth (*1963) je jedním z nejvýznamnějších současných skandinávských scenáristů a producentů. Je spoluzakladatelem produkční společnosti Tre Vänner. Jeho tvorba se pohybuje napříč žánry, od komedií přes horory až k detektivkám.

Hans Rosenfeldt (*1964) pracoval jako ošetřovatel lvounů, řidič, učitel a herec. Napsal scénáře ke dvaceti televizním seriálům včetně mezinárodně úspěšného seriálu Most (Bron). V roce 2020 vydal román Léto vlků (česky 2021), první díl nové krimi série Haparanda.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788027506910
Autor
Michael Hjorth , Hans Rosenfeldt
Kód zboží
184442
Počet stránek
464
Rozměry
25 x 125 x 194
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2021
Nakladatel
Host - vydavatelství, s. r. o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let