Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Žal je to s křídly

Anotace

Kniha plná překvapivého humoru. Je osud opravdu takový prevít, aby hned po pohřbu poslal na truchlící lupiče? Dva malí kluci zažívají v londýnském domě nezměrný žal po náhlé smrti matky. Jejich zdrcený otec, odborník na drsnou romantiku Teda Hughese – básníka, jehož svého času potkal stejný úděl –, před sebou vidí pouze bezútěšnou prázdnotu. V okamžiku, kdy se dá zoufalství krájet, však na scénu přilétá všetečný Vrán: sentimentální pošahanec, léčitel a chůva, tlučhuba a šejdíř. A znalec v oboru osiření, jehož přitahují truchlící, kterým vyhrožuje, že je neopustí, dokud ho budou jenom trochu potřebovat.

Výjimečný debut Maxe Portera – dílem novela a dílem báseň v próze, zčásti mučivý trojhlas a zčásti úvaha o posledních věcech člověka – slučuje otcovskou něhu, soucit a stylistickou bravuru v oslnivý výsledek. Jeho kniha, plná překvapivého humoru i bezohledných pravd, se dá přečíst během několika hodin, ale její účinek působí zázračně a dlouho – déle než zármutek sám.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Max Porter (*1981) se narodil v městečku High Wycombe u Londýna. Vystudoval dějiny umění na londýnském Courtauld Institute a živil se nejprve jako prodavač v knihkupectví. Nyní působí ve vydavatelské sféře. Žije se ženou a třemi dětmi v Londýně. Tato jeho prvotina (Žal je to s křídly) získala cenu Dylana Thomase a byla nominovaná na cenu Guardianu za nejlepší debut roku 2015.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073355197
Autor
Max Porter
Kód zboží
176817
Počet stránek
136
Rozměry
207 x 137 x 18
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let