Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Odpusťte mi, Váš Leonard

Anotace

Právě dnes má Leonard Peacock narozeniny. Dnes si do batohu k učebnicím přibalí P-38, pistoli nacistického důstojníka, kterou zdědil po svém otci, a zastřelí svého bývalého nejlepšího kamaráda a potom i sebe. Už se nemůže dočkat. Ještě předtím se však musí rozloučit se čtyřmi lidmi, na nichž mu záleží: sousedem Waltem, posedlým Humphreym Bogartem, houslovým virtuózem a spolužákem Babakem, Lauren, jež miluje Ježíše (a do níž byl trochu zamilovaný zase Leonard), a herr Silvermanem, který ho na střední učí o holokaustu... Nový román autora Terapie láskou.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Matthew Quick(* 1973) Narodil se ve Filadelfii, vyrůstal však na druhém břehu řeky Delaware v New Jersey. Vystudoval angloamerickou literaturu na La Salle University a poté učil angličtinu, než se rozhodl splnit si svůj sen. V roce 2004 učení zanechal, aby se mohl plně věnovat psaní, a v roce 2008 mu vyšla prvotina The Silver Linnings Playbook (česky jako Terapie láskou 2013). Za román, který např. The New York Times v recenzi označil za „krásnou a mimořádně kvalitní knihu“ a Justin Cronin o ní napsal, že je „křehká, citlivá, zábavná a pravdivá“, získal čestné uznání Hemingwayovy nadace, která odměňuje debutová díla amerických spisovatelů. Podle knihy navíc v roce 2012 natočil David O. Russell film, jenž získal celkem 8 nominací na Cenu americké filmové akademie, přičemž Jennifer Lawrencová tu svou, pro nejlepší herečku v hlavní roli, proměnila v Oscara. Vedle Terapie láskou napsal Matthew Quick ještě 4 romány a na dalších 2 momentálně pracuje. Jeho knihy jsou překládány do 30 jazyků.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024247748
Autor
Matthew Quick
Kód zboží
179772
Počet stránek
256
Rozměry
233 x 152 x 20
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let