Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Frankenstein/Frankenstein A1-A2

Anotace

Frankenstein je nejproslulejším hororovým příběhem, který kdy byl sepsán. Je to vyprávění o Viktoru Frankensteinovi, vědci, jehož touha po odhalení tajemství života dává vzniknout děsivé stvůře. Ikonické vyobrazení Frankensteinova monstra uchvacuje celé generace čtenářů už od svého prvního vydání v roce 1818 a dočkalo se bezpočtu adaptací literárních i filmových.

Anglicko-český zrcadlový text pro začátečníky.

Frankenstein is the most famous horror story ever written. It is a story about Viktor Frankenstein, a scientist whose desire to reveal the secrets of life gives rise to a terrifying creature. The iconic depiction of Frankenstein's monster has captivated generations of readers since its first edition in 1818 and has undergone countless literary and film adaptations.

English-Czech mirror text for beginners.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mary Wollstonecraft Shelley (1797–1851) byla anglická spisovatelka tvořící v období romantismu, která psala mimo jiné gotické romány, známá je především svým dílem Frankenstein. Byla druhou manželkou Percyho Bysshe Shelleyho. Mary Shelleyová se byla druhou dcerou slavné feministky a spisovatelky Mary Wollstonecraftové. Její otec, William Godwin, byl anarchistický filosof, romanopisec, novinář a ateista. Matka Mary zemřela v horečkách 11 dní po jejím narození. Od té doby ji vychovával otec Godwin, který jí poskytl bohaté, i když neformální vzdělání a vštěpoval jí své vlastní liberální politické teorie. Když jí byly čtyři, její otec se opět oženil, ale Mary měla se svou nevlastní matkou komplikovaný vztah. A měla velmi nadaného syna. Roku 1814 Mary navázala milostný poměr s jedním z politických stoupenců svého otce, Percym Bysshe Shelleym, který byl v té době ženatý. Společně s nevlastní sestrou Claire Clairmontovou se Mary a Shelley vydali přes Francii do Německa a dále cestovali napříč kontinentální Evropou. Po jejich návratu do Anglie čekala Mary s Percym dítě. Během následujících dvou let čelila s Percym kritice ze strany společnosti, neustálým dluhům a smrti jejich předčasně narozené dcery. Po sebevraždě Shelleyho první ženy Harriet roku 1816 milenci uzavřeli sňatek.Léto roku 1816 pár strávil ve společnosti Lorda Byrona, Johna Williama Polidoriho a Claire Clairmontové ve Švýcarsku blízko Ženevy, kde se zrodil nápad pro román Frankenstein poté, co při společném čtení německých strašidelných příběhů Byron navrhl, aby se každý z nich pokusil napsat něco podobného. Shellyovi roku 1818 opustili Británii a odešli do Itálie, kde přišli o druhé i třetí dítě, než se Mary narodil jediný potomek, který přežil, Percy Florence Shelley. V roce 1822 se její manžel utopil, když se jeho plachetnice potopila během bouřky při městě Viareggio. O rok později se Mary Shelley vrátila do Anglie a oddala se vychovávání svého syna a své profesionální autorské kariéře. Poslední desetiletí jejího života ji sužovaly nemoci, které nejspíš způsobil nádor na mozku, jenž ve věku 53 let zapříčinil její smrt.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075476029
Autor
Mary Shelley
Kód zboží
180206
Počet stránek
64
Rozměry
198 x 130 x 5
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2021
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč