Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Iluminace

Anotace

Historický román o Hildegardě z Bingenu. Inspirativní životní příběh výjimečné ženy. 
Román Iluminace vypráví neobyčejný příběh ženy, která byla v pouhých osmi letech věnována církvi jako desátek, dokázala vítězit nad zdánlivě nepřekonatelnými překážkami života a stala se snad nejproslulejší ženou své doby. Nejedná se o dokument ani životopis. Iluminace jsou šikovně namíchaným koktejlem beletrie, historických faktů i Hildegardiny vlastní filozofie, a tak vám nabízejí úchvatný portrét zbožné a mocné ženy mimořádného nadání, vizionářky v pravém slova smyslu. 
Hildegarda von Bingen (1098–1179), zakladatelka a představená benediktinského kláštera a všestranně vzdělaná žena, mimo jiné zkomponovala obsáhlý soubor liturgické hudby, napsala devět knih na tak různorodá témata, jako je teologie, přírodověda, medicína nebo lidská sexualita – její fenomenální intelektuální záběr zastínil mnohé její mužské současníky. Její proroctví jí vydobyla titul Sibyla Rýnská. Svou neskrývanou kritikou politické i církevní korupce vyvolávala kontroverzi a nechybělo mnoho ani k její exkomunikaci. Její kuráž a myšlenková originalita inspirují lidi dodnes.  
Iluminace vyšly v říjnu 2012 k oslavě dlouho očekávaného jmenování Hildegardy učitelkou církve.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mary Sharrattová se narodila v americké Minnesotě, dvanáct let žila v Německu a posléze se s belgickým manželem usadili v anglickém hrabství Lancashire. Zaměřuje se na historické i smyšlené charaktery silných, odhodlaných a inteligentních žen, které boří zažitá pravidla a dokážou jít za svými sny.
Kromě Iluminací vyšly v češtině další dva romány Mary Sharrattové: Dcery čarodějného vrchu (o pronásledování údajných čarodějnic v Anglii počátku 17. století) a Extáze (o dospívání a zrání Almy Mahler Schindlerové; román byl Amazonem vyhlášen nejlepší knihou měsíce).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075655660
Autor
Mary Sharrattová
Kód zboží
185380
Počet stránek
344
Rozměry
25 x 138 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Nakladatel
Nakladatelství JOTA, s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč