Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Mozky pro armádu

Anotace

Tato pozoruhodná kniha seznamuje čtenáře se světem vojenské vědy a s vědci, kteří bojují proti jedněm z nejúkladnějších nepřátel dnešních vojáků – panice, vyčerpání, vedru, nebo třeba hluku. V rámci zkoumání poškození sluchu a jeho vlivu na bojové schopnosti uskakuje autorka nepřátelské palbě po boku paintballového týmu amerických mariňáků. Vypravuje se do módního návrhářského studia armádní výzkumné základny v Naticku, aby se dozvěděla, proč zipy představují pro odstřelovače problém. Navštíví někdejší filmové studio, kde si budoucí medici cvičí ošetřování bojových ranění na hercích s amputovanými končetinami.

Odpovídá na otázky, které v žádné jiné knize věnované vojenství nenajdete:

Proč se výzkumná agentura DARPA zajímá o kachny?

V čem svatební šaty připomínají pyrotechnický oblek?

Proč jsou pro námořníky nebezpečnější krevety než žraloci?

Mary Roachová vás zavede na exkurzi, po které už se na dnešní vojenství nikdy nebudete dívat stejně.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mary Roachová (* 1959) je americká publicistka a autorka populárně-vědeckých knih. V roce 1981 získala bakalářský titul z psychologie na Wesleyanské univerzitě. Pracovala jako nezávislá novinářka a tisková mluvčí zoologické zahrady v San Francisku. Později psala humorné eseje do časopisů Sports Illustrated, Vogue, The New York Times Magazine, Discover, Outside, Reader's Digest a Gentlemen's Quarterly. Žije v Oaklandu v Kalifornii. Je autorkou čtyř knih na neobvyklá a provokativní témata, z nichž první Stiff: The Curious Lives of Human Cadavers z roku 2003, která česky vyšla pod názvem Jak si žijí nebožtíci: Využití lidských ostatků ve vědeckém výzkumu, se stala bestsellerem New York Times. Další kniha Spook (Duchařina) o posmrtném životě se zabývá vědeckým základem nadpřirozených jevů, Bonk (Šoust) je o spojení vědy a sexu a Packing for Mars (Balíme na Mars: Jak se žije v prázdnotě) o zákulisí výzkumu vesmíru.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072526994
Autor
Mary Roach
Kód zboží
171976
Počet stránek
272
Rozměry
29 x 157 x 216
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let