Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Architektura olympijských her

Anotace

Pozoruhodný exkurz do historie architektury a technologie olympijských staveb vám představí tuto neobvyklou problematiku mimo jiné z hlediska dopadů na ekonomiku, společnost i životní prostředí.
Od starověku připomínají olympijské hry sílu a krásu lidského ducha i těla. Velkolepé sportovní výkony dodnes přitahují širokou pozornost diváků a médií, proto i sportovní areály, v nichž se olympiády konají, musí zářit. Tahle kniha vám osvětlí historii a vývoj olympijské architektury, včetně sportovních staveb a areálů, olympijských vesniček a potřebné infrastruktury.
Původní tendence olympijských staveb a komplexů k pompéznosti a demonstraci ekonomické síly a technologické vyspělosti, na jejichž konci se často nacházejí takzvaní „white elephants“, neboli dlouhodobě nevyužívané olympijské stavby, se postupně proměňuje pod vlivem zájmu o témata trvale udržitelného rozvoje. Zlomovými v tomto ohledu byly olympijské hry v Londýně roku 2012, jež přinesly příštím organizátorům nejedno významné poselství.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ing. arch. Martin Vlnas Ph.D. (*1981) je český architekt, člen České komory architektů. Zabývá se především  architekturou sportovních staveb a technickými, ekonomickými a společenskými vlivy ovlivňujícími výslednou architektonickou formu a možnosti jejího následného využití.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788027102136
Autor
Martin Vlnas
Kód zboží
181258
Počet stránek
176
Rozměry
14 x 206 x 250
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2017
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let