Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

J SS Bach: Příběh hudby, lásky a války

Anotace

Silný příběh tří generací žen z rodiny nacistického důstojníka v koncentračním táboře Dachau a židovské rodiny z Vídně, v němž je každý hluboce poznamenán válečnými hrůzami bez ohledu na to, na které straně konfliktu stojí.
V 90. letech 20. století se v Kalifornii setkávají dva přeživší z obou rodin. Rosa je mladá australská muzikoložka, Otto světoznámý skladatel a violoncellista. Spojuje je hudba i minulost, ale bude zapotřebí ještě něčeho dalšího, co jim pomůže překlenout rány i propasti způsobené dějinami.
S dětskými vzpomínkami na rozbombardovaný Leicester a Coventry se Martin Goodman po škole přestěhoval do Berlína. Jeho dílo zkoumá způsoby, jimiž válka působí v šokových vlnách na další generace. Spisovatel, oceněný za své romány i vědecká díla, nyní přednáší jako profesor kreativního psaní na Univerzitě v Hullu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Martin Goodman (*1953) je profesorem židovských studií na Universitě v Oxfordu. Je členem Wolfson College a Oxford Centre of Hebrew and Jewish Studies. Už jeho první román On Bended Knees (Na kolenou), který se dostal do užšího výběru na cenu za románový debut Whitbread First Novel Award, ohlásil hlavní téma všech jeho následujících prací: potýkání se s následky válek. Zatímco beletristický životopis vědce, který se snažil eliminovat plynové útoky za 1. světové války, Suffer & Survive (Trpět a přežít), vyhrál první cenu v Basis of Medicine u BMA Book Awards, tak v knize Client Earth (Klient Země), jež získal cenu poroty v Business Book of the Year Award 2018, vypráví příběh ekologických právníků, kteří se snaží zachránit planetu před lidskou destrukcí.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072528448
Autor
Martin Goodman
Kód zboží
185211
Počet stránek
328
Rozměry
25 x 143 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2020
Nakladatel
Nakladatelství Práh s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let