Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Archeologie a dálkový průzkum

Cena 169
Není dostupné
Anotace

Publikace přináší u nás dosud nejkomplexněji pojatý pokus o syntézu širokého spektra témat v oblasti dálkového archeologického průzkumu lidských sídel a krajiny v minulosti. Sleduje vývoj a soudobé trendy tohoto oboru v Evropě a v přilehlých oblastech, které měly pro jeho vznik a rozvoj zásadní význam (Blízký východ, severní Afrika) a o jejichž poznávání se v rozhodující míře přičinili evropští badatelé. Kniha je výsledkem autorova více než dvacetiletého výzkumu, v mnoha ohledech navazuje na jeho dosavadní souhrnné práce a dílčí studie, které se v posledních dvou desetiletích objevily v tuzemských a zahraničních odborných časopisech a sbornících.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prof. Martin Gojda (*1956) je český archeolog věnující se zejména krajinné archeologii, letecké archeologii, teorii a metodologii a období raného středověku. Vystudoval archeologii a historii na Univerzitě Karlově v Praze. Je vedoucím katedry archeologie na ZČU v Plzni. Přednáší i na dalších univerzitách.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020026446
Autor
Martin Gojda
Kód zboží
172957
Počet stránek
468
Rozměry
266 x 210 x 30
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY