Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Podivná smrt generála Pattona

Anotace

Nešťastná náhoda, nebo předem naplánovaná vražda?
Zcela nečekaná smrt amerického generála George Pattona v důsledku autonehody způsobila šok a vyvolala řadu dohadů. Dodnes zůstává nezodpovězenou otázkou, zda šlo skutečně o nehodu, nebo o úmyslnou vraždu. Patton byl totiž nejen geniálním velitelem, ale také člověkem velmi kontroverzním, který si nadělal svým často neomaleným agresivním chováním, velkou ctižádostivostí a nijak neskrývanou nevraživostí vůči Sovětům řadu nepřátel. Pozornost je tedy v knize zaměřena nejen na poslední dny generálova života, ale také na poslední měsíce války, především na momenty, které dovolí nám, čtenářům, podrobně poznat osobitou povahu Pattona a proniknout do složitého přediva vztahů, které poutaly, ať chtě nebo nechtě, hlavní aktéry závěrečných bojů druhé světové války. Tím, kdo nás těmito momenty provede, kdo si klade otázky a hledá odpovědi, zda se za smrtí slavného generála neskrývalo něco jiného, není nikdo jiný než významný americký politický komentátor, dlouholetý moderátor televizního publicistického pořadu The O'Reilly Factor.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bill O'Reilly (*1949) je uznávaný politický komentátor. Uvádí vlastní televizní pořad The O'Reilly Factor. Napsal řadu úspěšných knih, v nichž se často zabývá americkou i světovou historií. Žije v New Yorku.

Martin Dugard (*1961) - autor několika historických publikací, rád cestuje a o svých zážitcích píše do časopisů Esquire, GO či Outside. Žije s rodinou v Kalifornii..


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024755854
Autor
Martin Dugard , Bill O'Reilly
Kód zboží
180303
Počet stránek
360
Rozměry
25 x 155 x 235
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2016
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let