Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Příběh opravdového režiséra

Anotace

Tragikomická story z filmařského prostředí se odehrává na sklonku totality, v době, která zásadně deformuje charaktery a vztahy postav. Příběh o lidech, kteří tuší nějakou změnu ve společnosti a ještě nevědí, co jim přinese. A tak se na ni připravují podle svého charakteru a předvídavosti. Dobová atmosféra nesvobody, fízlování a nejistého očekávání poznamenává i tvůrčí ambice a velkou a nenaplněnou lásku hlavního hrdiny. Tím je věčně debutující režisér Jan Hartman, který prožívá kristova léta v bláhové naději, že se to v této zemi jednou změní k lepšímu a do té doby by si chce pokud možno co nejméně pokřivit páteř. Netuší, že zůstane smutným hrdinou, protože doopravdy úspěšní budou vždycky ti druzí, kteří vědí, že „charakter je v případě umělce něco jako slepé střevo, které se v ideálním případě vůbec neozve, a když ano, musí se neprodleně odstranit."

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Martin Bezouška (*1955) absolvent FAMU, oboru scenáristika a dramaturgie. Od roku 1985 byl dramaturgem Filmového studia Barrandov. Po jeho rozpuštění pracoval jako kreativní ředitel mezinárodních komunikačních agentur (Y&R, Česká reklamní/TBWA, Ark/Thompson, Publicis). V současné době je členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Žije v Praze. Je scenáristou a dramaturgem řady filmů a autorem mnoha televizních filmů a televizních seriálů. Věnuje se též literární tvorbě, dosud vydal čtyři prozaické knihy: Dlouhá samota (1978), Poslední polonahé prázdniny (1980), Klub osamělých srdcí (1993) a Maharal – tajemství talismanu (2006).

 


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788087317044
Autor
Martin Bezouška
Kód zboží
170147
Počet stránek
200
Rozměry
18 x 142 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2010
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let