Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Večery v Umbrii

Anotace

Láska, život a mateřství. Pokrmy, jež nasytí smysly i duši. Výtečné jídlo, výborné víno, západ slunce nad umbrijskými kopci a obyčejný, ale přitom bohatý život místních žen…
Pravidelně každý čtvrtek večer se skupinka čtyř žen z italského venkova schází ve zchátralém kamenném domě v kopcích nad městečkem Orvieto. Tam, společně se svou přítelkyní Chou, vaří, zasedají ke skvělým večeřím při svitu svíček, pijí svá oblíbená místní vína a rozprávějí.
Líčení společných večeří, oblíbených ingrediencí a receptů, jejichž tajemství je předáváno z generace na generaci, se prolíná s vyprávěním o životních osudech těchto čtyř žen, Mirandy, Ninuccii, Paoliny a Gildy, které se autorce postupně svěřují se svými příběhy o lásce, ztracené i nalezené, o stárnutí, opuštění, střetech s mafií a pokrevní mstě.
Kniha je určena všem, kdo mají rádi Itálii a všechno italské. Je vyvrcholením autorčiných dvaceti let strávených v Itálii, kde žije, cestuje, vaří, jí a pije, a samozřejmě obsahuje recepty těch nejlákavějších umbrijských pokrmů.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Marlena de Blasi (*1952) je bestsellerová autorka řady románů, které se odehrávají v atraktivních oblastech slunné Itálie. Je šéfkuchařkou, novinářkou, poradkyní v gastronomii a kritičkou restaurací. Vydala také dvě mezinárodně úspěšné italské kuchařky. S manželem Fernandem se přestěhovala z Benátek do městečka San Casciano v Toskánsku a v současnosti žijí v umbrijském Orvietu. Pořádá také gastronomické výlety Toskánskem a Umbrií.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075651044
Autor
Marlena de Blasi
Kód zboží
182455
Počet stránek
344
Rozměry
31 x 148 x 216
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let