Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Anotace

Jedna z nejvýraznějších amerických autorek současnosti navazuje na úspěšný román Gilead, poctěný Pulitzerovou cenou, a posílá do městečka na Středozápadě otřískanou tulačku Lilu Dahlovou. Život se s ní nemazlil, a přece věřme tomu, že ona i my obýváme nejlepší možný svět. Hrdinka, jejíž osud se před námi rozklene jako pestrobarevná louka, dojemně naplňuje vzkaz vepsaný do americké Ústavy, který člověka ponouká hledat štěstí, přestože k němu mezi lány Iowy vede cesta klikatá.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Marilynne Summers Robinsonová (*1943) je americká spisovatelka a esejistka, členka Americké akademie umění a věd.  Narodila se a vyrostla v Sandpoint v Idahu a studovala na Pembroke College, dřívější dívčí koleji Brownovy univerzity, kde v roce 1966 získala titul B.A.. V roce 1977 získala doktorát z anglického jazyka a literatury na University of Washington. Napsala tři vysoce ceněné romány Ztrácení (Housekeeping, 1980), Gilead (2004) a Home (2008). Gilead získal Pulitzerovu cenu za literaturu a domácí britskou literární cenu Orange Prize for fiction. Román Home volně navazuje na Gilead a sleduje osudy rodiny reverenda Boughtona. Jakožto profesorka hostovala Robinsonová na mnoha univerzitách, např. na University of Kent, Amherst College, Univerzity of Massachusetts nebo Yale University. 19. dubna 2010 byla zvolena do Americké akademie umění a věd. V současnosti učí na Iowa Writers´ Workshop a žije v Iowa City.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073354077
Autor
Marilynne Robinsonová
Kód zboží
170110
Počet stránek
264
Rozměry
27 x 138 x 207
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 6000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let
Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY