Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Cena 99
Není dostupné
Anotace

Přichází, aby prozradila tajemství svého života – Eva Perónová, zbožňovaná první dáma Argentiny. Ze dna až na vrchol. Ponižované nemanželské dítě, nevzdělaná chudá dívka, nepříliš úspěšná herečka, kráska zahrnovaná dary předních státníků a vítaná jako královna, nemilosrdná bojovnice, prezidentova choť a první dáma Argentiny… to všechno byla Evita Perónová. Ikona svého lidu, zahrnována poctami i šperky, v nitru však nejistá, zoufale toužící po lásce, již nikdy nepoznala. A nyní promlouvá, plná hněvu, vášně, nevinnosti i viny. Naplno, bez příkras a bez milosrdných lží. Ze záhrobí. Autor téhle knihy nenapsal obyčejný životopis – přes propast času dal zaznít hlasu samotné Evity. Téměř uvěříme, že je to vskutku Evita, kdo ze sebe chrlí svou bolest, vztek, lásku i nenávist. Syrovou zpověď o bídě a ponížení, naivitě, slávě, sexu a touze po moci, ve které tato hříšnice-světice nevynechá ani ty nejhanebnější detaily svého neuvěřitelného života. Po smrti už se nelže.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Marcos Aguinis se narodil 13. ledna 1935 v argentinské Cordóbě. Ve své spisovatelské práci využívá rozsáhlých znalostí získaných studiem mezinárodní literatury, medicíny, psychoanalýzy, umění a historie.  Svou první knihu vydal v roce 1963 a od té doby následovalo jedenáct románů, šestnáct knih esejů, čtyři sbírky povídek a dva životopisy. V současné době se všechny jeho tituly rázem stávají bestsellery, ačkoli v době poslední diktatury v Argentině tomu tak nebylo – některé jeho knihy se musely šířit jen tajně. Kromě knih píše i novinové a časopisecké články otiskované v Latinské Americe, USA i Evropě, pokrývající širokou škálu témat. Na kontě má také stovky přednášek a kursů, vzdělávacích, uměleckých, vědeckých a politických, v Německu, Španělsku, Spojených státech, Francii, Izraeli, Rusku, Itálii a téměř ve všech zemích Latinské Ameriky. Když byla v prosinci 1983 v Argentině obnovena demokracie, Marcos Aguinis byl jmenován náměstkem ministra a posléze ministrem kultury – řídil slavné argentinské „kulturní jaro", které tenkrát proslavilo celou zemi. Za svoje dílo byl nominován na cenu míru a vzdělání UNESCO a v různých zemích světa získal celou řadu dalších cen. Například Premio Planeta ve Španělsku, cenu Fernanda Jena v Mexiku, cenu Akademie umění a komunikačních věd za zásluhy v oblasti kultury a velkou čestnou cenu Argentinského svazu spisovatelů za celoživotní práci. Ve Francii mu byl udělen titul „Rytíře umění a slova" a stal se trojnásobným doktorem honoris causa – v roce 2000 na Univerzitě v San Luis, roku 2002 na Univerzitě v Tel Avivu a 2010 na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073594190
Autor
Marcos Aguinis
Kód zboží
177827
Počet stránek
360
Rozměry
206 x 132 x 34
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2014

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 6000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let
Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY