Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Zničím jim život: Putinova válka s opozicí

Anotace

Fascinující portrét Putinova Ruska a jeho razantních postupů proti opozici od jeho znovuzvolení v roce 2012. Znepokojivý pohled na politickou kulturu, kde vládne autokracie a občanská práva jsou každý den pošlapávána.

Návrat Vladimira Putina do prezidentského křesla uprostřed hlasitých protestů roku 2012 měl mimo jiné za následek razantní postup proti opozici. „Zkazili mi můj velký den, já jim teď zničím život,“ prohlásil prý Putin poté, co se demonstranti střetli s policií v předvečer jeho inaugurace. Dnes je již Boris Němcov mrtev, mnozí další klíčoví vůdci opozice jsou ve vězení a Kreml využívá válku na Ukrajině k dalšímu prosazování svých vnitropolitických cílů, jež doprovází vzestup násilných proputinovských skupin, jež označují oponenty za „vlastizrádce“. Novinář Marc Bennetts, pobývající dlouhodobě v Moskvě, zkoumá ve své knize cestu ruské opozice od jejího vrcholu v roce 2011 až po její fragmentární současnost. V knize vychází z rozhovorů s mnoha opozičními vůdci včetně Němcova a otevírá tak neobyčejný pohled na realitu ruského politického života. Výsledkem je brilantní portrét zápasu o „ruskou duši“, který zdaleka není u konce.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Marc Bennetts je britský novinář působící v Moskvě, kde žije od roku 1997. Psal kromě jiného reportáže z Ruska, Íránu a Severní Koreje pro Guardian, Times, Observer a New York Times. Osmnáct měsíců pracoval jako zpravodaj pro ruskou tiskovou agenturu RIA Novosti. Ve své první knize Fotbalové Dynamo zkoumal ruskou kulturu prostřednictvím nejoblíbenějšího sportu Rusů.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074296475
Autor
Marc Bennetts
Kód zboží
174564
Počet stránek
352
Rozměry
211 x 155 x 23
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY