Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Bořitel dějin

Anotace

Howard Kirk, docent sociologie na nové anglické univerzitě, jaké vznikaly v šedesátých letech, je pln revolučního nadšení. Doba je těhotná změnou a on je prorokem dějinné nevyhnutelnosti, již odhaluje právě jeho obor – sociologie. Tento intrikán s revolučním knírkem a la Zapata vysvětluje studentům, kteří se najednou ocitli mimo dosah rodičů, smysl nadcházející sociální a sexuální revoluce, která smete přežilý buržoazní pořádek i jeho pokryteckou morálku. Ve jménu osvobození od všech zábran pořádá divoké večírky, na nichž zkoumá interakce hostů a sexuální zdrženlivost studentek. Čtivá satira kulminuje v dramatickém střetu s pracovitým konzervativním studentem, jenž odmítá rozumět relativistické ideologii a marxistické interpretaci společnosti.

Slavná fraška anglického satirika se stala v Británii kultovním románem, jenž mezi prvními odhalil kořeny nadvlády politické korektnosti a počátek omezování akademických svobod.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Malcolm Stanley Bradbury (1932 - 2000) byl anglický spisovatel, představitel tzv. univerzitního románu. Magisterský titul získal v roce 1955 na Queen Mary College v Londýně, doktorát z amerických studií dokončil v roce 1962 na univerzitě v Manchesteru. Své působení učitele začal na Univerzitě východní Anglie jako profesor se specializací na americká studia. V roce 1979 poprvé uvedl svůj světově proslulý kurz kreativního psaní. Svou akademickou kariéru ukončil Bradbury v roce 1995. Za své zásluhy v oblasti literatury byl v roce 1991 vyznamenán řádem britského impéria. Přestože je často srovnáván s Davidem Lodgem jako autor tzv. univerzitních románů, Bradburyho knihy jsou celkově temnější a méně hravé jak po stránce obsahové, tak jazykové. V roce 1986 napsal krátkou parodii na turistické průvodce Why Come to Slaka?, která láká do fiktivní východoevropské země známé čtenářům z Bradburyho románu Rates of Exchange. Bradbury psal také scénáře pro různé televizní produkce, například k adaptacím knih Toma Sharpa nebo Kingsleyho Amise. Jeho poslední scénář byl k 5. sérii britského seriálu Dalziel a Pascoe.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073354329
Autor
Malcolm Bradbury
Kód zboží
170113
Počet stránek
336
Rozměry
34 x 138 x 207
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč