Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Dějiny světa v 50 psech

Anotace

Zábavná a inspirativní cesta světovou historií – padesát psích hrdinů vás přesvědčí, že nebyli jenom nepostradatelnými společníky svých majitelů, ale že v dějinách zanechali nezapomenutelnou stopu svých psích tlapek. 
Pes je od nepaměti nejlepším přítelem člověka, a tak není divu, že byl nejenom svědkem převratných dějinných událostí, ale často v nich sehrál důležitou roli. 
Většina milovníků psů zná Fida, symbol psí věrnosti až za hrob, nebo statečnou první psí kosmonautku Lajku, ale co Martha, starý anglický vlčák Paula McCartneyho, či velšský corgi, psík, který by nejspíš soutěž krásy nevyhrál, ale stal se majestátním symbolem britské koruny? Pes domácí (Canis lupus familiaris) stál ale věrně po boku člověka již mnohem dříve – například srdnatý Peritas doprovázel svého pána Alexandra Velikého na vojenských taženích.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mackenzi Leeová je bestsellerová autorka beletrie a populárně naučných knih pro děti, mládež i dospělé. Za debut v podobě románového převyprávění příběhu o Frankensteinovi This Monstrous Thing (2015) získala prestižní ocenění Susan P. Bloom Children‘s Book Discovery Award. Její druhý román The Gentleman‘s Guide to Vice and Virtue se stal bestsellerem deníku The New York Times. Mackenzi Leeová je velmi aktivní na sociálních sítích, mimořádně populární jsou například její twitterové příspěvky (hashtag #BygoneBadassBroads), v nichž sdílí biografie slavných žen. Tato aktivita vyústila v roce 2018 v knižní projekt o dvaapadesáti zapomenutých ženách, které změnily svět – Bygone Badass Broads: 52 Forgotten Women Who Changed the World. Leeová vystudovala historii a literární tvorbu na Simmons College v Bostonu, kde žije i v současnosti.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075657176
Autor
Mackenzi Leeová
Kód zboží
185753
Počet stránek
192
Rozměry
21 x 152 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2020
Nakladatel
Nakladatelství JOTA, s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč