Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Antarktická míle

Cena 99
Není dostupné
Anotace

Silná žena, strhující příběh a neuvěřitelné dobrodružství, které změní život...

Přeplavala všechny světové úžiny a velké jezerní plochy, aby si splnila svůj sen. Už v 15 letech přeplavala kanál La Manche ve světovém rekordu, o dva roky později Magellanovu úžinu… V prosinci 2002 uplavala jednu míli v arktickém ledovém oceánu. Antarktická míle je životní příběh ženy, jejímž snem bylo poddat se elementární vášni a objevit v moři zrcadlo duše. Fantastické líčení života ve vodě, stavů bolesti i štěstí, které se člověku dostanou, když překoná sám sebe. Spisovatel Oliver Sacks tvrdí, že Lynne Coxová píše o moři a plavání stejně krásně jako Antoine Saint- -Exupéry o létání. Mimořádný zážitek nejen pro každého, kdo si chce splnit své dětské sny.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lynne Coxová (*1957) je americká plavkyně. V roce 1971 doplavala spolu s dalšími členy týmu z kalifornského ostrova Santa Catalina na pevninu. V roce 1972, jako patnáctiletá, stanovila rekord na Lamanšském průlivu(směrem z Anglie do Francie; 9 hodin a 57 minut). Její rekord byl však překonán a ona se sem znovu vrátila následujícího roku, kdy stanovila nový rekord: 9 hodin a 36 minut. Roku 1975 se stala první ženou, která přeplavala novozélandský Cookův průliv. V roce 1976 přeplavala jako první člověk Magalhãesův průliv. Rovněž jako první obeplula jihoafrický Mys Dobré naděje. Roku 1987, po mnoha letech shánění povolení ze strany Sovětského svazu, přeplavala Beringův průliv (z Malého na Velký Diomédův ostrov). Později plavala například v antarktických vodách. V roce 2004 vydala knihu Swimming to Antarctica (česky Antarktická míle), v níž popisuje své předchozí úspěchy. V roce 1988 přeplavala jako první žena jezero Bajkal, v roce 1992 jezero Titicaca.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020432193
Autor
Lynne Coxová
Kód zboží
172775
Počet stránek
288
Rozměry
22 x 162 x 240
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2014

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY