Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Opium a absint

Anotace

Má tajemné vraždy v New Yorku na svědomí člověk, nebo upír? Historická detektivka plná intrik, okultních záhad a nečekaných zvratů. 
Sestra Tillie Pembrokeové je nalezena mrtvá a bez kapky krve. Jen dvě malé ranky na krku naznačují, kudy z ní unikl život. Právě tou dobou, na konci 19. století, vyšel v Americe Stokerův Dracula, a tak se představivost mnoha lidí upřela k možnosti, že v New Yorku začal řádit upír. 
Tillie je náruživá a zvídavá čtenářka, proto ji takové vysvětlení sestřiny smrti nemůže uspokojit. Nedá si pokoj, dokud záhadě nepřijde na kloub. V pátrání ji brzdí ošklivé zranění, které utrpěla při pádu z koně. Na zmírnění bolestí jí lékař předepíše laudanum, opiovou tinkturu, a někteří lidé z jejího okolí ji drogou až podezřele ochotně zásobují. 
Do pátrání se snaží zapojit logiku a vědu, objevuje dokonce další oběti podivného vraha, jenže stále vyšší dávky opia jí zastírají mysl. I pro dívku spoléhající na vlastní rozum je tak stále těžší rozlišit, co je skutečné a co ne, a hlavně komu ze svých blízkých může věřit.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lydia Kangová (*1971) je autorkou beletrie pro mládež i dospělé, literatury faktu i poezie, ale také lékařkou interní medicíny. Promovala na Columbia University a New York University School a své vzdělání dokončila v Bellevue Hospital v New Yorku. Reputaci získala i jako poradkyně dalších autorů beletrie při řešení medicínských témat. Publikovala řadu odborných článků. Žije s manželem a třemi dětmi na Středozápadě USA.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788027113019
Autor
Lydia Kangová
Kód zboží
186130
Počet stránek
384
Rozměry
33 x 153 x 211
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2020
Nakladatel
GRADA Publishing, a. s.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč