Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Cval rytířských koní: Otec a synové

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Audio 2CD/mp3

Audiokniha Cval rytířských koní: Otec a synové obsahuje první díl románové ságy o Karlu IV. a jeho době.
Karel IV. je nejslavnější český panovník, který učinil Prahu navždy srdcem Evropy. Rozhodující vliv na něj měl v mládí jeho slavný otec Jan Lucemburský. V první knize historické ságy nazvané Otec a synové vyslal patnáctiletého Karla do severní Itálie, aby zde ochránil rodové državy. Mladý kralevic při nesnadném úkolu projevil rytířskou statečnost i vladařskou rozvahu a záhy si uvědomil, že do evropských politických poměrů výrazně zasahuje česko-lucemburská moc. Na prosbu českých panů se vrací v sedmnácti letech do Čech a v jeho životě nastává zásadní změna. Přilnul k rodné zemi, ve které se jeho otec nikdy necítil doma. Manželství krále Jana s panovačnou a vášnivou Eliškou Přemyslovnou nebylo šťastné, Karel však ve své matce ctí mučednici a druhé manželství svého otce s Beatrix bere jako křivdu na zemřelé. Mezi otcem a synem narůstá nevraživé napětí , ale je jen protipólem vzájemné lásky, která se v obou včas probudí.

Autorka: Ludmila Vaňková

Čte: Pavel Soukup

Režie Helena Rytířová.

Celkový čas: 23 hodin 30 minut

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ludmila Vaňková, vlastním jménem Paukertová (*1927 v Praze) je prozaičkou a autorkou románů s historickou tematikou. Studovala sociologii a psychologii na Universitě Karlově, ale roku 1948 byla z FF UK kvůli politickým důvodům vyloučena (členka Národní sociální strany). Dostudovala až v letech 1968–71. Nejprve pracovala jako sekretářka v různých nakladatelstvích (Evropský literární klub, Čs. spisovatel), později jako redaktorka (Albatros). Roku 1968 vstoupila do KSČ, následujícího roku vystoupila, proto v letech 1973 až 1977 pracovala jako výhybkářka v železniční stanici Karlštejn. Do roku 1977 nepublikovala, od této chvíle je spisovatelkou na plný úvazek.


Parametry

Parametry produktu

EAN
8594186120598
Autor
Ludmila Vaňková
Kód zboží
178296
Rozměry
140 x 10 x 125
Rok vydání
2020

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč