Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Cval rytířských koní: Dvojí trůn

Anotace

Audio 2CD/mp3

Audiokniha Cval rytířských koní: Dvojí trůn obsahuje druhý díl románové ságy o Karlu IV. a jeho době.
Osleplý Jan Lucemburský zasahuje do politických intrik v Evropě tak, aby upravil Karlovi cestu k císařské koruně. Na římském trůnu zatím sedí Ludvík Bavor, o jehož vítězství nad habsburským sokem se zasloužil především král Jan, ale místo vděku se dočkal jen nepřátelství a zrady. Ludvík vypudil z Tyrolska mladšího Karlova bratra Jan Jindřicha a svého syna oženil s dědičkou Tyrol Markétou. Uchvatitelská politika Ludvíka Bavora vyvolává v říši pobouření a novým římským králem je brzy zvolen Karel, budoucí dědic Českého království.
Dějově bohatý román s desítkami výjimečných historických postav vrcholí nešťastnou bitvou u Kresčaku, kde hrdinsky zemřel král Jan. Jeho syn Karel, ozdoben nyní dvojím titulem krále římského a českého, však stál v této bitvě na straně poražených a mezi Kresčakem a mocenskou základnou v Čechách leží území úhlavního nepřítele.

Autorka: Ludmila Vaňková

Čte Pavel Soukup

Režie: Helena Rytířová.

Celkový čas: 19 hodin 2 minuty

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ludmila Vaňková, vlastním jménem Paukertová (*1927 v Praze) je prozaičkou a autorkou románů s historickou tematikou. Studovala sociologii a psychologii na Universitě Karlově, ale roku 1948 byla z FF UK kvůli politickým důvodům vyloučena (členka Národní sociální strany). Dostudovala až v letech 1968–71. Nejprve pracovala jako sekretářka v různých nakladatelstvích (Evropský literární klub, Čs. spisovatel), později jako redaktorka (Albatros). Roku 1968 vstoupila do KSČ, následujícího roku vystoupila, proto v letech 1973 až 1977 pracovala jako výhybkářka v železniční stanici Karlštejn. Do roku 1977 nepublikovala, od této chvíle je spisovatelkou na plný úvazek.


Parametry

Parametry produktu

EAN
8594186120604
Autor
Ludmila Vaňková
Kód zboží
178297
Rozměry
140 x 10 x 125
Rok vydání
2020
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let