Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

60 kostlivců ze skříní slavných

Anotace

Víte, koho svedla spisovatelka Božena Němcová či s kterou kráskou prožíval pravidelná milostná odpoledne už sedmdesátiletý prezident Tomáš G. Masaryk? Zajímá vás, proč anglická královna Viktorie zůstala pannou, či jak je možné, že na pohřbu francouzského prezidenta Francoise Mitteranda šly družně vedle sebe jeho manželka a milenka? Nebo z novější doby - víte proč se Tom Cruise nesmí stýkat se svou dcerou Suri? A tušili jste, že geniální ale ochrnutý fyzik Stephen Hawking, byl navzdory své nemoci pěkný sukničkář? I v soukromí těch nejserióznějších osobností se dají objevit pikantní historie - zkrátka i ti nejdůstojnější dámy a pánové mívají nějakého kostlivce ve skříni. Autoři této publikace jich našli rovných šedesát.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Luboš Y. Koláček (*1960) se narodil v Brně, kde do svých čtyřiceti let převážně žil a pracoval. Nyní žije v Praze. Vystudoval SPŠE a později Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity, kde získal diplom v oboru „filozofie, ekonomické vědy". Již v rámci studia se intenzivně zabýval historií, zejména pak obory netradičními, což vyústilo v prvotinu Hledání kamene mudrců (1991). Věnuje se v ní alchymii z hlediska historicko-filozofického. Druhou vysokou školu – obor orientalistika, sinologie – na Filozofické fakultě Karlovy univerzity nedokončil, neboť mezitím s přáteli založil Společnost C. G. Junga a v rámci ní nakladatelství Bolingenská věž. Později se osamostatnil ve vlastním nakladatelství Yetti (Ve stínu tibetských klášterů, Země mlhy apod.). Mezitím nastoupil novinářskou dráhu (Moravský Expres, Denní Telegraf, Brněnský večerník, Rovnost, Super, Právo, Mladý svět). V současné době se živí jako volný literát a fotograf, přispívá do některých periodik. Autor je znalec a dlouholetý sběratel díla Ludvíka Součka a dělá poradce a editora série vydávané reedice kompletního Součkova díla. Jako reportér, producent a scénárista spolupracuje s televizí. Je dlouholetým členem Syndikátu novinářů a pravidelným účastníkem Czech Press Foto. Jeho fotografie byly součástí několika výstav.

Markéta Vavřinová (*1961) je absolventkou Fakulty žurnalistiky a celý svůj profesní život pracuje jako novinářka. Byla mj. šéfredaktorkou časopisu Svět ženy, dlouhá léta ředitelkou redakcí ve vydavatelství Burda a publisherkou v Bauer Media, kde stála u zrodu měsíčníku Můj svět. V současné době provozuje vlastní webový magazín Čas jen pro mě.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788088073338
Autor
Luboš Y. Koláček , Markéta Vavřinová
Kód zboží
180764
Počet stránek
168
Rozměry
14 x 148 x 210
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2019
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let