Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Little women/Malé ženy B1-B2

Anotace

Malé ženy jsou nestárnoucím příběhem, který vychází z autorčiných vlastních zážitků z mládí. Vypráví o rodině čtyř sester Marchových, Meg, Jo, Beth a Amy, které snad nemohou být už více rozdílné. Román sleduje, jak uprostřed malé komunity v Nové Anglii dospívají z dětí v ženy. S otcem daleko od domova a pracující matkou, která musí živit rodinu, jsou sestry odkázány jedna na druhou. Příběh o jejich domácích dobrodružstvích, přátelství se sousedy Laurencovými a později jejich milostných pletkách zůstává stále okouzlující.

Anglicko-český zrcadlový text pro mírně pokročilé

Little Women is an ageless story based on the author's own experiences from her youth. It tells the story of a family of four March sisters, Meg, Jo, Beth and Amy, who perhaps can no longer be different. The novel follows the development of children from women into women in the middle of a small community in New England. With a father away from home and a working mother who has to support the family, the sisters depend on each other. The story of their home adventures, their friendship with Laurence's neighbors and later their love affairs still remains enchanting.

English-Czech mirror text for intermediate students

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Louis May Alcottová (1832-1888) byla americká spisovatelka. Vyrůstala v početné rodině. Její otec byl vášnivým reformátorem vzdělávacího systému. Byl proti tělesným trestům a učení nazpaměť, bez porozumění obsahu. Kreativitu podporoval i u svých dcer, které se účastnily debat s jeho přáteli, kteří patřili k intelektuální a umělecké špičce. K nim patřil i esejista a básník Ralph Waldo Emerson, k jehož knihovně měly dívky neomezený přístup. Jeho dceři věnovala Alcottová svou první knihu. Na rozdíl od otce, který byl pacifista, Alcottová aktivně usilovala o zrušení otroctví. Za občanské války pracovala jako dobrovolná sestra v nemocnici, kde ošetřovala raněné, ale brzy se sama nakazila tyfovou horečkou. Angažovala se rovněž v ženském hnutí, zejména v otázkách volebního práva. Zemřela neprovdaná. Její první knihou byl výběr originálních povídek, psaných pro Ellen Emersonovou, dceru Ralpha Waldo Emersona, s názvem Flower Fables. V roce 1860 začala psát pro magazín Atlantic Monthly. Své dopisy domů z nemocnice v Georgtownu, D.C., kde sloužila jako ošetřovatelka, přepracovala a publikovala v Commonwealth a sesbírala do knihy Hospital Sketches. Kritika poprvé ocenila její pozorovací talent a humor. Následovala slibná novela Moods, vycházející z jejích vlastních zkušeností a nadějí. Pod pseudonymem A. M. Barnard psala vášnivé a plytké novely, jejímiž hrdinkami byly ponížené ženy, bojující za pomstu. Sama si této tvorby nevážila, ale byl to žádaný styl a jistota komerčního úspěchu. Snad jako protiklad, psala Louisa také mravoučné pohádky a příběhy pro děti. A dále poloautobiografickou povídku Work a anonymní sentimentální novelu A modern Mephistopheles, u které existovalo podezření, že ji napsal Julian Hawthorne. Skutečný úspěch přišel s první částí novely Malé ženy (Little women: or Meg, Jo, Beth and Amy). Polo-autobiografické vyprávění jejího dětství se sestrami v Concordu. Druhá část, Good wives, následuje sestry Marchovy do dospělosti a jejich vstupu do manželství. Malí muži (Little men), detailně popisuje život Jo ve škole Plumfield, kterou založila se svým manželem, profesorem Bhaerem, ze závěru druhé části Malých žen. Jo's boys kompletuje ságu rodiny Marchových. Většina Louisiných dalších děl následuje linii díla Malé ženy.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075476265
Autor
Louisa May Alcottová
Kód zboží
180199
Počet stránek
192
Rozměry
198 x 130 x 14
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2021
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let