Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Prach, který se snáší ze snů

Anotace

Velkolepý román o lásce a válce od autora Mandolíny kapitána Corelliho.
Na začátku dvacátého století vyrůstá Rosie McCoshová se svými třemi sestrami, veskrze konzervativní matkou a dobromyslným otcem v idylické domácnosti v Kentu. S chlapci ze dvou sousedních rodin, Pittovými a Pendennisovými, prožívají všichni bezstarostná léta plná zábavy. Čas nevinnosti a dětských her ovšem přeruší první světová válka a bratři z obou rodin se ocitají v bojové vřavě. Před mladou Rosie leží cesta plná nástrah: ucházejí se o ni dva muži a její smysl pro povinnost a touha žít naplno ji ve složitých letech přivádějí do situací, na které jako venkovská dívka není ani zdaleka připravená. Válka navíc nešetří nikoho a obrovská tragédie obrátí Rosiin život vzhůru nohama. Dokážou ona a její sestry začít nový život na troskách zničeného světa?
Britský autor Louis de Bernieres je českému čtenáři známý hlavně díky knize Mandolína kapitána Corelliho, která se dočkala i filmového zpracování. Jeho román Prach, který se snáší ze snů se vrací do období prvních dvaceti let dvacátého století, na jejichž pozadí autor líčí osudy aristokratické rodiny, kterou stejně jako mnoho ostatních nemilosrdně postihne první světová válka a všichni její členové se musejí s jejími hrůzami vyrovnat po svém. Bernieres mistrně vykresluje jednotlivé postavy a zároveň podává silný, místo dojemný a místy humorný příběh o vyrovnávání se s tragickou ztrátou. Nezřídka bývá román přirovnáván k seriálu Panství Downton (Downton Abbey).

Z angličtiny přeložil Viktor Janiš.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Louis de Bernières (*1954) se narodil poblíž londýnského předměstí Woolwich a vyrůstal v hrabství Surrey, přičemž první část příjmení získal pro francouzském předkovi hlásícím se k hugenotům. Navštěvoval školu Bradfield College a v 18 letech vstoupil do armády, kterou však po čtyřech měsících služby ve městě Sandhurst opustil. Studoval na Victoria University of Manchester a na institutu vzdělávání University of London. Než se z něj stal spisovatel na plný úvazek, vystřídal řadu různých povolání – pracoval mimo jiné jako mechanik, moto kurýr či učitel angličtiny v Kolumbii. V současné době žije spolu se svou družkou a dvěma dětmi ve městě Bungay v hrabství Suffolk.
V roce 1993 se umístil v seznamu 20 nejlepších mladých britských autorů sestaveném literárním časopisem Granta. O rok později byl vydán jeho čtvrtý román Mandolína kapitána Corelliho, který vyhrál Cenu spisovatelů Commonwealthu za nejlepší knihu a dostal se do užší nominace na knihu roku 1994 týdeníku Sunday Express. Román byl přeložen do více než 11 jazyků včetně češtiny a stal se z něj mezinárodní bestseller.
16. července 2008 byl Louisi de Bernièresovi udělen čestný doktorát na univerzitě De Montfort University v Leicesteru, kde dříve studoval (tehdy pod názvem Leicester Polytechnic).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788025909744
Autor
Louis de Beniéres
Kód zboží
182629
Počet stránek
456
Rozměry
24 x 135 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let