Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Neklidní

Anotace

Výborný román o dítěti, které se nemohlo dočkat, až bude dospělé, a o jeho rodičích, kteří se dospělými stát nechtěli. Brilantní úvahy o čase, smrtelnosti a mezích paměti.  
Neklidní je slovo charakterizující hlavní hrdiny této knihy, autorčiny rodiče – švédského režiséra Ingmara Bergmana a norskou herečku Liv Ullmannovou. Jako zralá spisovatelka však Linn Ullmanová nezůstává u pouhých autobiografických vzpomínek na soužití s matkou a na prázdninové pobyty u otce na ostrově Fårö v Baltském moři. Její vyprávění balancuje na hraně mezi realitou a fikcí a je – jak sama zdůrazňuje – příběhem románových postav. Původní záměr napsat s otcem knihu podle společných rozhovorů zůstal nenaplněn, neboť během této práce režisér zemřel. Autorka, jíž nechybí sebeironie a klidný nadhled (který často u rodičů postrádala), pak ze střípků autentických nahrávek a vlastních vzpomínek vytvořila jedinečný román o dospívání i konci života, který překračuje hranice žánrů. 
Neklidní sklízejí po celém světě znamenité kritiky, literární ceny (nominace na Cenu Severské rady za literaturu 2016, Cena kritiků 2015, vítězství v anketě posluchačů stanice P2 o nejlepší román roku 2015) a dostává se jim i nadšeného přijetí čtenářů.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Linn Ullmannová (1966), dcera slavných rodičů Ingmara Bergmana a Liv Ullmannové, je oceňovanou spisovatelkou, překládanou dnes již do 33 jazyků, novinářkou a literární kritičkou. V raných letech se občas objevovala ve filmech své matky a obsadila významnou roli v Bergmanově filmu Kouzelná flétna. Namísto herectví však vystudovala literaturu na New York University. Žije v Norsku, kde pracuje pro noviny Dagbladet jako kulturní publicistka. V roce 2017 Švédská akademie ocenila celé její dílo cenou Dobloug. Mezi její romány patří Než usneš (Før du sovner, 1998, česky 2013), Když jsem u tebe (Når jeg er hos deg, 2000), Milost (Nåde, 2002), Požehnané dítě (Et velsignet barn, 2005) a Neklidní (De urolige, 2015).


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075790538
Autor
Linn Ullmannová
Kód zboží
185881
Počet stránek
312
Rozměry
25 x 136 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Nakladatel
Pistorius & Olšanská s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč