Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Jákobovy barvy

Anotace

Pokud na vás hluboce zapůsobil Schindlerův seznam, Sophiina volba nebo Nabarvené ptáče, pak byste si neměli nechat ujít ani tento silný a nesmírně emotivní román.
Jákob, osmiletý cikánský chlapec, ze čtvrtiny Rom a ze čtvrtiny Jeniš, zůstal úplně sám v nacisty okupovaném Rakousku. Prchá lesem, na nohách boty z pytloviny potřísněné cizí krví, v jedné ruce kámen a v druhé dřevěnou truhličku jako jedinou upomínku na dřívější život. Prchá zběsile a zoufale, plný strachu a zbaven všech nadějí.
Už se naučil rozpoznat, kdy může cizímu člověku věřit a kdy se musí mít na pozoru. Dovede přečíst znamení, která mu dává příroda; ví, kdy se skrýt a kdy utíkat dál. Umí běžet s větrem i schovávat se ve stínech. To všechno ho naučil táta. Ale teď je táta pryč. I máma a sourozenci. A tak Jákob dál dělá to jediné, co může: utíká a skrývá se, pronásledován strašlivými vzpomínkami.
Lindsay Hawdon napsala silný román, jehož děj je rozprostřen do sedmnácti let a tří zemí: Anglie, Rakouska a Švýcarska. Na pozadí tragického příběhu malého Jákoba sledujeme osudy tří generací z naprosto rozdílných společenských vrstev a prostředí, abychom se společně s naším osmiletým hrdinou pokusili nalézt naději tam, kde už žádná naděje nezbyla.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lindsay Hawdon je autorkou cestopisů, dobrodružných knih a fikcí. Po dokončení studií strávila 3 roky cestováním po Evropě, Africe a Indii. Cestovala "stopem" a spala pod stanem. Procestovala tak přes 60 zemí. Pravidelně píše pro The Sunday Times, the Sunday Telegraph, The Australian a The L.A Times.
Její cestovatelský sloupek “An Englishwoman Abroad” vycházel v Sunday Telegraph od roku 2000 po dobu 7 let. Během této doby procestovala všechny kontinenty, odvážila se do jakéhokoliv terénu, vyzkoušela všechna klimatická pásma. Psala o svých zkušenostech a lidech, které potkala na cestách. Její článek pro The Sunday Times "Have Kids Will travel" byl inspirován ročním výletem, kdy cestovala sama se svými dvěma chlapci napříč jihovýchodní Asií. Její poslední cesta byla inspirována knihou Jákobovy barvy a uveřejnila ji také v měsíčním sloupku nazvaném "The Rainbow Hunters" ("Lovci duhy") v deníku Independent. Cesta ji zavála do sedmi různých zemí, aby našla původ sedmi různých barev. Peníze z cestování putovaly pro organizaci "War Child". Lindsay Hawdon žije v Bathu se svými dvěma chlapci. Za svou práci získala několik ocenění.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074981739
Autor
Lidsay Hawdon
Kód zboží
179645
Počet stránek
376
Rozměry
211 x 140 x 29
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let