Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Alenka v říši divů

Anotace

Když se králík znovu ukázal, Alenka se k němu rozběhla. Dorazila ke křoví právě včas, aby ho zahlédla, jak mizí v temné noře a nespokojeně bručí: „Jemine! Jemine! Je pozdě!“ Alenka se bez váhání přikrčila a vyrazila úzkou norou za prchajícím králíkem. Náhle jakoby se země pod ní propadla – padala do hluboké temné jámy! Nedokázala si představit, co ji tam dole čeká...

Traduje se, že matematik Ch. L. Dodgson, kterého známe pod pseudonymem Lewis Carroll, vymyslel příběh při projížďce na člunu, kde jej vyprávěl dceři svého přítele - Alici. Ta jej uprosila, aby o dobrodružstvích napsal knihu. Hlavní hrdinkou je stejnojmenná dívka Alenka, která proletí hlubokou králičí norou do fantazijního světa, kde vše funguje podle vlastních a nepředvídatelných pravidel: rozměry, čas i království Srdcové královny. Ohromené děvčátko se setká s řadou osobitých až pitoreskních postav: mluvícím bílým králíkem, kočkou Šklíbou, Kloboučníkem, Houseňákem, vojáky-kartami ad.

Zkrácenou verzi slavné Carrollovy pohádky doprovodila půvabnými a osobitými obrázky italská ilustrátorka Francesca Cosanti.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Francesca Cosanti se narodila roku 1983 v Martina Franca, městě v provincii Taranto na jihu Itálie. Studovala ilustraci a animační média na Evropském institutu designu v Římě. Absolvovala kurz ilustrace Officina b5 na římské akademii a různé intenzivní kurzy s mezinárodně uznávanými ilustrátory. Od roku 2005 pracuje jako ilustrátorka pro různá nakladatelství a reklamní agentury a současně vyučuje na několika školách ilustraci, techniky kresby, grafický design a multimediální software.
V roce 2007 byla oceněna za logo předsednictví rady ministrů - oddělení pro komunitní záležitosti.
V posledních letech ilustrovala pro White Star Kids tituly Červená karkulka, Alenka v říši divů, a Sněhurka.
Ve volném čase se věnuje svým zálibám: cestování, vaření, plavání, knihám, fotografování a dlouhým procházkám.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020617439
Autor
Lewis Carroll , Francesca Cosanti
Kód zboží
178095
Počet stránek
40
Rozměry
312 x 223 x 8
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč