Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Anna Karenina/Anna Karenina B1-B2

Anotace

Smyslná a vzdorovitá Anna zavrhne své řádné, avšak chladné manželství, aby následovala svou skutečnou lásku, hraběte Vronského. Upřednostněním upřímnosti a opravdových citů před společenskými konvencemi se vystavuje pokrytectví společnosti a sama sebe lapí do pasti nevyhnutelné zkázy. Její příběh kontrastuje s příběhem Levina a Kitty, kteří nalezli jinou cestičku ke štěstí a naplněnému životu. Jejich láska je z těch, které odolávají a přetrvají. Tolstoj sám považoval tuto knihu za svůj první skutečný román a mnoho spisovatelů považuje Annu Kareninu za největší literární dílo všech dob.

Anglicko-český zrcadlový text pro mírně pokročilé

Sensual and defiant Anna rejects her proper but cold marriage to follow her true love, Count Vronsky. By prioritizing sincerity and true feelings over social conventions, he exposes himself to the hypocrisy of society and traps himself into the inevitable doom. Her story contrasts with the story of Levin and Kitty, who found another path to happiness and a full life. Their love is one that resists and persists. Tolstoy himself considered this book to be his first real novel, and many writers consider Anna Karenina to be the greatest literary work of all time.

English-Czech mirror text for intermediate students

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lev Nikolajevič Tolstoj (1828-1910) byl ruský spisovatel a filozof, představitel realismu. Narodil se jako čtvrtý potomek Nikolaje Iljiče Tolstého. Měl starší bratry Nikolaje, Sergeje a Dimitrije. Roku 1830 se narodila ještě mladší sestra Marie. Když byly Tolstému pouhé dva roky, zemřela mu matka. V roce 1837 se rodina přestěhovala do Moskvy, aby se starší syn mohl připravit na přijímací zkoušky na univerzitu. Po smrti otce pak spisovatel žil se svými sourozenci v rodné vesnici u otcovy tety, kde zůstali až do roku 1840, kdy teta zemřela a děti se přesunuly k otcově sestře do Kazaně. V roce 1844 začal studovat na Kazaňské univerzitě práva a filosofii. Doprovázel (v roce 1851) svého staršího bratra na Kavkaz a vstoupil do ruské armády. V tomto čase začal Tolstoj psát črty. Po roce 1855 cestoval po Evropě, kde se mimo jiné potkal i s pozdějším prvním československým prezidentem Tomášem G. Masarykem, se kterým si často dopisoval a vyznávali podobné životní postoje. Po návratu z cest Tolstoj v Poljaně otevřel školu pro mužiky a jejich děti, v níž sám se svou rodinou vyučoval. Car ho pokládal za revolucionáře a byl vyloučen z církve jako kacíř. Po neshodách s rodinou ji opouští a bez rozloučení odjíždí vlakem pryč. Na cestě se nachladil, dojel do Astapova, kde zemřel 20. listopadu 1910. Význam Tolstého je, z hlediska nejen ruské literatury, obrovský, protože se jako jeden z prvních autorů pokusil ruskou literaturu přiblížit západní civilizaci, což se mu svým způsobem podařilo. Mezi jeho nejslavnější díla patří Vojna a mír, Anna Karenina, Vzkříšení, Smrt Ivana Iljiče či Kreutzerova sonáta. Zajímavostí je, že si Tolstoj dopisoval s T. G. Masarykem Oba vyznávali podobné životní postoje. Tolstoj se nikdy nepokusil prosazovat své názory jinde než v literatuře a na svém statku.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075476180
Autor
Lev Nikolajevič Tolstoj
Kód zboží
180201
Počet stránek
192
Rozměry
198 x 130 x 14
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2021
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč