Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Anotace

Nechte se inspirovat strhujícím příběhem triatlonisty Tomáše Slavaty, původně sprejera a kluka ulice, kterého nezlomily ani neuspořádané poměry v jeho vlastní rodině.
Sám vyrostl v rodině bez otce, s matkou alkoholičkou, kde nechybělo násilí. Jednoho dne tento malý, vysmívaný a koktavý Tomáš dobíhal tramvaj a předběhl ji. Cestující mu zatleskali – a tehdy se v něm něco zlomilo. Stačilo malé ocenění okolí a začal běhat, získal motivaci něčeho dosáhnout. Když pak v patnácti letech otěhotněla Tomášova starší sestra (a za nějaký ten rok podruhé), skončili její synové v dětském domově. Tomáš se rozhodl, že je získá do péče. Bylo mu 21 let. Dnes má v péči další dva kluky z dětského domova. V době, kdy se naplno věnoval svým synovcům a docházel do zaměstnání, vypracoval se v kvalitního sportovce (terénní triatlon Xterra). Tomáše sport zachránil. Nyní investuje svůj čas do dětí, které vyrůstají v dětských domovech nebo v sociálně slabých poměrech, a snaží se jim dodávat životní motivaci a naději. Jeho cílem je hledání dětí, které si o pomoc neumějí říct či se stydí. Pro děti z domovů pořádá ročně až 50 akcí, mezi nimi i tzv. Triatlonovou Tour – což je série triatlonových závodů, které jsou po celé České republice od roku 2011 pořádány pro děti mezi 7 a 18 lety. Tento projekt zapojuje jak děti z dětských domovů, tak děti z běžných rodin a přirozenou cestou je svádí dohromady.

„Je to příběh statečného a silného rytíře. A taky trochu koktavého a plachého.
Je mu osmatřicet, ale pořád bojuje s draky. S draky tam venku i s draky ve své hlavě. Bojuje za spravedlnost, za lásku, za děti, ale taky sám za sebe. Sílu mu dodává potlesk, oslabují ho nálety nočních můr. Někdy to jsou ozvěny dětství, které prožil v domově zamořeném alkoholem, násilím a nestálostí, jindy dozvuky proher a bezmoci z posledních let. Už tolikrát spadl z koně, ale pokaždé vstal. A pořád běží dál. Často vyhrává, ale vyhráno nemá. Hlavy drakům dorůstají... „

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lenka Vrtišková Nejezchlebová (*1978) je česká novinářka. Specializuje se na rozhovory s osobnostmi napříč profesemi a zájmy, slabost má však zejména pro popularizaci vědy. Od roku 2018 je kmenová autorka Deníku N. Ještě jako studentka žurnalistiky a mediálních studií na FSV UK nastoupila v roce 2001 do Pátku Lidových novin, pak pracovala v redakci iDNES.cz a v reportérském oddělení (později také v magazínech) MF DNES. Od roku 2009 byla redaktorkou časopisu Týden, v roce 2016 odešla na volnou nohu a psala pro několik časopisů. Získala Novinářskou cenu za nejlepší rozhovor v kategorii psaná žurnalistika. Vyšla jí knížka Trojboj s draky. K vědcům a vědeckým tématům ji před lety přivedl její manžel Ondřej, současný šéfredaktor časopisu Vesmír. Mají spolu dvě děti.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788027107476
Autor
Lenka Vrtišková Nejezchlebová
Kód zboží
180149
Počet stránek
160
Rozměry
212 x 152 x 17
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč